oměj šalamounek

Také patříte mezi ty jedince, kteří mají rádi bylinky? Já tedy rozhodně ANO. Fascinuje mě svět rostlinné říše se svými skrytými poklady, moudrostí a netušenými schopnostmi pomáhat.

Věřím tomu, že každá bytost je zde na tomto světě důležitá, ať se jedná o ty pozitivní, či negativní. Jednou z těch bylinek, které mají můj velký respekt, je oměj šalamounek. Jedovatá rostlina! 

V druidském herbáři se o něm píše, že tato bylina musí být užívána jen za lékařského dohledu!!! Malé množství působí při vnitřním užití smrt. Šťávou z oměje se kdysi dokonce napouštěly hroty šípů na lov vlků.

Čtěte také:

oměj šalamounekZ hlediska léčby se oměj přidává do mastiček při neuralgii, při ústřelu, houseru a při velkých bolestech v kříži, při revmatických potížích, jelikož má schopnost potlačovat i takové velké bolesti. Oměje se užívá i jako léku při srdečním selhání, ovšem mluvíme tu o jediné kapce tinktury! 

Oměj šalamounek (pro jedovatou bylinku takový jemný, až mazlivý název) se užívá i při homeopatické léčbě, protože tyto preparáty jsou značně zředěné a zcela bezpečné. Homeopaté jej užívají při stavech duševního a fyzického neklidu, jako může být např. šok, strach ze smrti, akutní, náhlé a úporné horečky atd.

Z hlediska magické roviny, tato jedovatá rostlinka má moc chránit před upíry a vlkodlaky. Bývala také podstatnou složkou létajících mastí, které obsahovaly také další jedovaté veličiny, jako je rulík zlomocný, blín, bolehlav a  samozřejmě saze. Ellen Evert Hopmanová ve své knize doslova píše: bez požehnání anděla smrti se žádné dveře vedoucí k novému životu neotevřou. Proto se smrt uctívá pálením šalamounku a zasazením této rostliny na hrobě milované osoby.