Vyzkoušejte nové poctivé hotové omáčky mezinárodní kuchyně! Ať už zvolíte středomořskou, mexickou nebo asijskou, vaše chuťové buňky se rázem přenesou do dalekých krajin. Můžete se těšit například na velmi pálivou indickou omáčku Vindaloo s rajčaty, červenými chilli papričkami a cibulí, která se skvěle hodí k jehněčímu, ale i kuřecímu masu s rýží. Milovníky jemnějších chutí potěší italská rajčatová omáčka s houbami, která si dobře rozumí s těstovinami. Širokou nabídku omáček najdete v obchodech Tesco. Nechte se inspirovat malou ochutnávkou níže.

Omáčky mezinárodní kuchyně Tesco

TS Vindaloo

TescoBěžná cena 44,90 Kč, nyní 35,90 Kč / 500 g

Extrémně pálivá omáčka s rajčaty, červenými chilli a cibulí

Hodí se ke skopovému či kuřecí masu, ale neméně k rybě či zelenině. Setkat se můžete i s kombinací s vepřovým masem, což bylo původně úplně nejčastější. Zajímavostí je, že tradiční vindaloo neobsahuje brambory, v rozporu s významem slova alu, což je hindský výraz právě pro brambory.

 

TS Balti

TescoBěžná cena 37,90 Kč, nyní 29,90 Kč / 500 g

Středně kořeněná omáčka s rajčaty, cibulí, zelenou a červenou paprikou

Balti omáčka si dobře rozumí s rýží nebo s indickým chlebem naan. „Balti“ je kari nejčastěji z kuřete, ale je běžné i z ryb a zeleniny. Název je odvozen od nádoby, v které se kari připravuje.

 

TS Tikka Curry

TescoBěžná cena 49,90 Kč, nyní 39,90 Kč / 200 g

Středně ostrá pasta s rajčaty, mletým koriandrem a kokosem

Tikka je druh indického jídla, které se obvykle podává jako předkrm.  Název „Tikka“ odkazuje na kus masa, jako je například kotleta. Zeleninová varianta je také velmi oblíbená. Marináda používaná při přípravě kuřecí tikka je také někdy nazývána tikka.

 

TS Chilli sauce mild

TescoBěžná cena 37,90 Kč, nyní 29,90 Kč / 500 g

Jemně ostrá omáčka s fazolemi, cibulí a červenou paprikou

Omáčka se hodí k rýži a nejčastěji hovězímu, ale i vepřovému a kuřecímu masu. Pokud Vám nebude připadat dostatečně pálivá, vyzkoušejte naši pálivější verzi Chilli sauce hot. Zajímavostí je, že mexické omáčky byly tradičně vyráběny za použití hmoždíře, dnes se čím dál častěji používají mixéry.

 

TS Tomato & Chilli pasta sauce

TescoBěžná cena 37,90 Kč, nyní 29,90 Kč / 500 g

Středně pálivá rajčatová omáčka na těstoviny s cibulí a červenými chilli

Rajčatová omáčka je chloubou italské kuchyně. Chutná báječně samotná, ale chilli jí dodá šmrnc. Hodí se k těstovinám všech druhů, nejvíce ke klasickým špagetám nebo k tenkým placatým špagetám, tzv. linguine.

 

TS Mushroom pasta sauce

TescoBěžná cena 39,90 Kč, nyní 31,90 Kč / 500 g

Rajčatová omáčka s houbami

Itálií inspirovaná je i tato středomořská omáčka, kterou oceníte nejen Vy, ale i děti, protože vůbec nepálí.

http://itesco.cz

Reklama