Chtěla byste najít svého kouzelného prince? Alespoň na chvíli? Není nic jednoduššího – olízněte žábu. Přesně tak, olízněte, žádné líbání. A musíte olíznout tu správnou žábu – nejlépe ropuchu zelenou, coloradskou nebo obecnou. Rozhodně se nedoporučuje olizovat ropuchu velkou. Výměšky jejích žláz totiž obsahují steroidní glykosidy, které můžou způsobit selhání srdce. Stejně jako její „olizovatelné“ kolegyně však vylučuje i bufotenin, který způsobuje halucinace.

Šamanská žába
Bufotenin, stejně jako jiné halucinogeny, působí v závislosti na fyzickém a psychickém stavu uživatele. Může vás odeslat do světa úžasných, barevných vizí a mystického prozření, do náruče toho nejúžasnějšího z princů, nechat vás poletovat povětřím, ale také vás uvrhnout do temného a děsivého zásvětí. Jak by vám asi řekl každý šaman – s halucinogeny se musí umět pracovat a není to hračka pro děti. Šamanské a magické praktiky přitom s ropuchami samozřejmě počítají – ne nadarmo je i v evropských pohádkách ropucha častou průvodkyní čarodějnic a její kůže se používala například k výrobě létací masti.

Riziko se nemění
Právě pro nejisté účinky halucinogenů není současná móda olizování žab, které nastoupily na místo lysohlávek, o nic bezpečnější, než dříve populární experimenty s meskalinem nebo LSD. Všechny tyto drogy způsobují malou či žádnou závislost, zároveň však ohrožují psychické zdraví uživatelů, a to nejen v době intoxikace, ale i později.

A dobrá zpráva pro nenechavce nakonec – pokud se vám nelíbí ropuchy, můžete olizovat i mloky!

Zdroj: Geocities

Olízla byste žábu? Nebo se Vám hnusí? Dokážete od sebe rozeznat jednotlivé druhy ropuch? Měla jste někdy halucinace? Třeba i při horečce? Nebo při holotropním dýchání? Jaké to bylo? A chtěla byste si takový zážitek vyzkoušet, třeba pod vedením zkušeného šamana?

Reklama