opalovani-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Je dobré mít na paměti především to, že opalování s sebou nese zvýšené riziko rakoviny kůže. Mezi další negativní účinky opalování patří například úžeh, suchá a odlupující se kůže nebo hyperpigmentace. Samotná Americká akademie dermatologické asociace tvrdí, že opalování může urychlit proces stárnutí pokožky a zvýšit riziko rakoviny kůže.

Jak je to s tím olivovým olejem:

Není to jen olivový olej. Certifikovaný dermatolog Dr. Milton D. Moore vysvětluje, že olivový olej, stejně jako většina jiných olejů, na pokožku rychleji přitahuje UV záření, čímž proces opalování urychluje. Tím se ovšem ale podle dermatologa také zvyšuje riziko spálení. Zejména na obličeji pak vrstva olivového oleje může způsobit ucpání pórů.

olivac.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Nechceme ale tento blahodárný olej jen hanit. Pokud se při jeho používání na pokožku vyhnete sluníčku, můžete zaznamenat jeho pozitivní účinky. O pozitivních účincích tzv. tekutého zlata (jak se olivovému oleji přezdívá), mezi které patří například snížení výskytu kardiovaskulárních a neurodegenerativních onemocnění, se můžete dočíst také v kapitole s názvem Effect of olive oil on the skin knihy Olives and Olive Oil in Health and Disease Prevention.

Zdroj info: healthline, Dr. Milton D. Moore, aad, kapitola o efektu olivového oleje

Reklama