Rádi byste udělali něco pro svoje zdraví, ale nevíte jak začít? Prvním krokem může být nahrazení klasických tuků olivovým olejem, který se hodí do studené i teplé kuchyně.

kk

Olivové oleje mají totiž kromě nezaměnitelné chuti také velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Máte-li tedy chuť na lehký letní salát, pořádný kus grilovaného masa nebo na něco sladkého, s kvalitním olivovým olejem zvládnete vše.

Inspirujte se u dávných Řeků, kteří již v antických dobách věděli, jak si zdravě pochutnat. Využití olivového oleje však přesahuje rozsah Řecka a středomoří. Kvalitní olivový olej můžete bez obav zařadit do svého každodenního jídelníčku. Jedná se totiž o jeden z nejlepších stolních olejů, a to nejen díky své vynikající chuti, ale také obsahu cenných látek. Mimo to mohou pokrmy s olivovým olejem s umírněnými porcemi fungovat jako výborná redukční dieta.

Jak vybrat správný olivový olej?uu

Začněte léto zdravě a chutně a použijte olivový olej k vyladění svých oblíbených jídel. Na grilované maso nebo do salátu se hodí Minerva Extra panenský olivový olej, který mimo jiné skvěle poslouží i při pečení sladkých dobrot. Vyrábí se výhradně lisováním za studena, díky kterému si zachovává vynikající aroma. Je neocenitelným pokladem, který by neměl chybět v žádné kuchyni. Má výraznou chuť čerstvých oliv s příjemným aromatem a velice nízkou kyselost. Kromě lahodné chuti dodává tělu vitamíny, které posilují imunitu a podporují trávení.

ffChcete vařit zdravěji a zároveň potěšit své chuťové pohárky? Sáhněte po olivovém oleji Minerva Classic, který se hodí do vařených pokrmů. Je to mix extra panenského a rafinovaného oleje a pokrmům dodá potřebnou lehkost. Právě díky svým specifickým vlastnostem a výborné chuti je nejvíce používaným olejem v Řecku. Má příjemnou vůni a chuť čerstvých oliv, kterými zvýrazňuje jedinečnost připraveného pokrmu. Díky tomu jej kuchařky a kuchaři ocení zejména v teplé kuchyni. Kyselost se pohybuje těsně pod hranicí 1 %.

Z vybraných oliv ze slunečné oblasti Kalamata pochází Minerva Kalamata. Tento prémiový olivový olej dostal své jméno podle hlavního města slunné řecké provincie Messénie na jihozápadě Peloponésu. Právě v messenském údolí, kde slunce svítí více než 3 tisíce hodin v roce, vzniká pod rukama pečlivých pěstitelů jedinečný olivový olej z těch nejkvalitnějších surovin, jehož unikátní a skvělé vlastnosti mu propůjčují neobyčejně plnou chuť a silnou nezaměnitelnou vůni.  Použít jej lze do salátů nebo do těstovin či konzumovat samotný s čerstvým pečivem.

j

I ty nejnáročnější spotřebitele potěší Minerva Bio extra panenský olivový olej. Je vyráběný v souladu s regulací pro organické BIO výrobky – od pěstování oliv až po jejich zpracování. Díky příjemnému aroma, nezaměnitelné chuti a vůni čerstvých oliv promění vaše pokrmy v delikatesu. Navíc se hodí jak do teplé, tak do studené kuchyně.

Reklama