mar.jpg
Foto: Profimedia

Během pondělního gala večera v Metropolitan Museum of Art v New Yorku se herečka a režisérka Olivia Wild a redaktorka čínského Vogue Margaret Zhang prošly po červeném koberci v téměř stejných šatech v různých barvách.

Obě dvě róby pocházejí od značky Chloé a jsou založené na 40 let starém designu Karla Lagerfelda, jehož poctě byl zasvěcen tento večer. Zatímco Olivia Wilde oblékla bílou verzi šatů s bočním výřezem, kterou vytvořila kreativní ředitelka Chloé Gabriela Hearst, redaktorka Vogue na sobě měla černou verzi šatů s širší sukní a pláštěm se zlatým lemem. Dalším rozdílem v jejich vzhledu byly vyšívané zlaté manžety, kterými doplnila šaty Olivia Wild. Ladily s designem na přední straně a náušnicemi.

Gabriela Hearst pro Vogue vysvětlila, že šaty herečky vycházely z kratší verze, kterou Lagerfeld vytvořil v roce 1983 a byly z jarní kolekce Chloé. Kolekce byla inspirována hudbou a jejich vzhled odkazoval na housle vytvořené italským houslařem ze 17. století jménem Nicola Amati. „Udělali jsme z nich gala šaty místo koktejlových šatů a myslím, že to skvěle zafungovalo," říká

FotoJetet.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Profimedia, Vogue