profimedia-0738460445.jpg
Foto: Profimedia

Šaty se zlatým náprsníkem, které Olivia Wild vynesla na premiéru dramatu Women Talking, pocházejí z kolekce Gabriely Hearst na jaro/léto 2023. Herečka a režisérka si tento model vybrala, protože symbolizuje ženskost. Poslední dobou často otevřeně hovořila o tématu genderové nerovnosti ve filmovém průmyslu.

Drama Women Talking vypráví příběh skupiny žen, které jsou součástí izolované náboženské komunity, v níž dochází k šíření sexuálního zneužívání. Po tomto děsivém zjištění se musí rozhodnout, zda svým útočníkům odpustí, nebo kolonii navždy opustí. Snímek ukazuje pozadí patriarchálního útlaku, náboženských imperativů a rozporuplných hodnot, které ovládají komunitu. Film je natočen podle skutečných událostí, jež zachytila ve svém románu Miriam Toews.

Ačkoli se Olivia Wilde do Women Talking nijak nezapojila, feministická témata prezentovala ve svých vlastních režijních filmech, včetně dobového thrilleru To nic, drahá (Don't Worry Darling), který vyšel začátkem tohoto roku. Jako režisérka debutovala v roce 2019 teenagerskou komedií Šprtky to chtěj taky (Booksmart).

FotosdfJet.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: ČSFD, Vogue, Daily Mail