62b4608c439b8cl.jpg
Foto: Profimedia

Film se zabývá jejich životy v padesátých, šedesátých a v sedmdesátých letech, čemuž musely být samozřejmě přizpůsobeny i kostýmy a celkové stylingy. Proměna herečky Olivie DeJonge v Elvisovu manželku zahrnovala kousky oblečení od designérů, výrazný make-up a také kolekci asi deseti paruk.

Vzhledem ke zmíněným třem desetiletím je na postavě Priscilly Presley vidět, jak se módní svět vyvíjel a oblékání se přizpůsobuje i tomu, jak se v životě posunovala a měnila i ona sama.

O kostýmy se postarala kostýmní návrhářka Catherine Martin ve spolupráci s módní návrhářkou Miucciou Prada. Zatímco některé modely odpovídaly těm, které Priscilla v minulosti vynesla, jiné pracovaly i se současnými prvky.  

V rozhovoru pro magazín Elle herečka uvedla, že každé ráno trávila tři a půl hodiny v maskérně, kde se řešily výrazné řasy a také se nasazovala paruka. S parukou se musela herečka nejprve sžít, protože když prý šla po ulici a zafoukal vítr, bylo to trochu obtížné. Kromě toho měla i trenéra pohybu a přízvuku.

62b460cdf3167cl2.jpg
Foto: Profimedia

Herečka byla samozřejmě zvědavá, jak bude na její pojetí reagovat samotná Priscilla Presley. Olivie DeJonge prozradila, že její výkon ve filmu ohodnotila kladně a mladé herečce se tak velmi ulevilo.

Čtyřiadvacetiletá Olivia DeJonge pochází z Austrálie a výčet filmů a seriálů, v nichž se objevila, není zatím zase tak velký a českému divákovi zřejmě nebude příliš známá. Role ve filmu Elvis pro ni byla velkou příležitostí.

Zdroje: Fashion, Elle, ČSFD

Reklama