Na začátku března se na pultech českých (a možná i slovenských) knihkupectví objevila novinka nakladatelství JaS, Povídky toaletní. Jejich autor Oliver Burian vstoupil poprvé do literárního světa působivými příběhy z doby současné i minulé. Jejich hlavní linkou je kamarádství v mnoha podobách.

Prvotina Olivera Buriana se křtila ve čtvrtek 13. 3. 2014, v den autorova životního jubilea. Velká oslava se konala v Bubble Lounge na Praze 1 a mezi hosty jste mohli spatřit třeba Martina Kratochvíla s chotí, hudebníka Otu Balageho či režiséra Ivana Zachariáše.

kk

ppppp

Po půl desáté večerní sezval moderátor Karel Hromádka přítomné hosty k slavnostnímu aktu křtu slovy: „Křtíme knihu, v níž mnozí z nás jsou těmi, o kterých se píše, a tím knize pomohli na svět.“
Kmotrů byla celá řada – za sponzory knihy podnikatelé Radek Velechovský, Dita Havláková, Milan Horák, Michal Kocourek a Miloslav Liška, z hvězd šoubyznysu se kmotrovství ujali Onřej Soukup a Lucie Šoralová, přišel i lektor tvůrčího psaní René Nekuda. Silná podpora!

kjj

kdd

Jak je zvykem, knihy, CD a DVD se křtí sektem. V případě Povídek toaletních se křtilo stylově: toaletní vodou BRUT, která byla hitem dob předsametových. Kmotři byli uvážliví, snažili se příliš „neovonět“ prostředí a též se trochu obávali reakce majitele podniku. Jako poslední „pokropili“ knihu redaktorka Jana Semelková a autor ilustrace na obálce, i díky které se kniha výtečně prodává, jak podotkl moderátor Karel Hromádka, Petr Kryštůfek.

Poté přišla chvíle z nejdůležitějších – slova se ujal producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek, aby předal oslavenci hlavní dar večera: voucher na billboardovou kampaň na podporu prodeje jeho prvotiny. Na závěr Oliver Burian všem poděkoval – za přátelství, velkolepý dar – a potvrdil, že v psaní pokračuje a do konce dubna dopíše první díl trilogie ze světa šoubyznysu Soumrak nosičů.

Takže se asi tak za rok všichni opět sejdeme při podobné akci: slavnostním uvedení jeho zbrusu nové knihy na trh.

kkk

Foto: Martin Slavík
www.jasknihy.cz

tisková zpráva

Reklama