Přečtěte si, jaké nespravedlnosti se příroda dopustila na ženách, když jim nedopřála to potěšení čurat vestoje. Vyhrajte knížky Olgy Suchomelové: Pivo které strašilo a Nepáchejte dobré skutky i s autorčiným autogramem!

V úryvku z knihy Nepáchejte dobré skutky, si můžete přečíst o nespravedlivosti, které se příroda dopustila na ženách. Autorkou povídky je Olga Suchomelouvá (alias naše čtenářka Bludička). Vy můžete vyhrát její dvě knihy: Pivo, které strašilo a Nepáchejte dobré skutky.

Poslední úryvek: Ženský to maj těžký IV.

Dědečkovi i vnoučatům se naskytl úděsný pohled na babičku, divoce křepčící po lese za doprovodu nesrozumitelných výkřiků a plácání se po rozměrném pozadí.

Kdo ví, jak by to všechno dopadlo, kdyby se před zjančenou babičkou neobjevil jako spása potok, do kterého se vrhla s zůstala sedět.

Následovala prekérní situace, protože nevinná dítka kladla mnoho otázek, na které jim jindy vlídná babička odpovídala velmi nepedagogicky až hrubě.

Ovšem dědeček si vykoledoval průšvih, protože po zjištění, co jeho drahou polovici postihlo a především poté, co zjistil, že utrpěná újma je bolestivá, leč naštěstí nikoli život ohrožující, nezadržel už obrovský záchvat smíchu. Následně byl ztrestán zaražením vycházek do hospody a servírováním připálených večeří, to vše až do doby, než babička splaskla a přestala mít dopal na svět, potažmo i na dědečka.

Babička strávila několik dní léčbou sedacími koupelemi, přičemž barvitě zlořečila pánubohu, aže musel vymyslet něco tak zbytečného, neřádného a škodlivého, jako jsou právě vosy. Jen rodina měla od té doby neutuchající zdroj zábavy na její úkor.

No - nemají to ženské doopravdy těžké?

Čteš-li knihu poprvé,
Reklama