O duševní rovnováze i o rozchodu s přítelem Xindlem X si se mnou krátce po své dvoutýdenní pracovní návštěvě povídala zpěvačka a herečka Olga Lounová, které brzy vyjde nové album Rotující nebe.

Olga LounováS OLGOU LOUNOVOU MEZI ČTYŘMA OČIMA

Okatá bruneta s ďábelským úsměvem na mnohé působí jako milovnice luxusu, čemuž se vehementně brání, dokonce tvrdí, že se nevyzná v drahých značkách. Nedalo mi to, a tak jsem ji podrobila menšímu testu. Mezi řečí jsem se jí zeptala, jak se jmenuje parfém, který právě používá. Po chvíli přemýšlení z ní vypadlo: „Je takový růžový... dostala jsem ho od sestry… Je od Versace… počkejte, musím se podívat,“ sklání se, začíná lovit v kabelce a pak vytahuje lahvičku Bright Crystal.
Zato když přijde řeč na knihy, nadšeně se rozpovídá, nejvíc ovšem ožije ve chvíli, kdy dojde na její koníčky free diving (potápění na nádech - bez přístrojů), thajský box nebo závěsnou akrobacii, které trénuje pravidelně už rok. „Jsem trochu hyperaktivní,“ zní její vysvětlení... 

Vím o vás, že ráda cestujete a k cestování patří cizí jazyky. Jak jste v tomto směru vybavená?
Vystudovala jsem němčinu a speciální pedagogiku, ale přiznám se, že němčinu už moc nepoužívám. Většinou to všude jistí angličtina. Docela mě teď ale láká španělština, protože mi připadá melodická, navíc mě cizí jazyky baví a já se snažím neustále sebevzdělávat. Beru studium zkrátka jako své životní poslání a hrozně mě to baví, protože mám za to, že vzdělávání člověka posiluje a neustále ho k něčemu motivuje.

Zní to jako byste přemýšlela o zadních kolečkách…
Olga LounováUrčitě. O těch jsem přemýšlela vždycky už od svých patnácti let. Proto jsem šla nejdříve na gymnázium, pak na vysokou a teprve pak na konzervatoř. Tahle branže je hodně povrchní,  a navíc jsem brala v úvahu možnost dělat i jiné věci, abych šoubyznysem nebyla tolik pohlcená. Vidím kolem sebe mnoho umělců, kteří jsou v depresi, protože trpí tím, že jim zrovna teď nehrají hit v rádiu, nejsou vidět, nebo už zkrátka za sebou mají období megaslávy a teď lidi zajímá zase někdo jiný… Já si myslím, že tohle se mi nemůže stát, protože si udržuju zdravý nadhled a „sláva“ pro mě není střed vesmíru. Pro mě je důležité, abych měla dobrou práci, která by mě naplňovala.

To je dost široký pojem. Co byste chtěla v životě vybudovat?
Máme s mamkou takový velký sen a sice: mít školu pro umělecky nadané děti, která by byla zároveň zaměřena víc na aktivní, zdravý a duševní styl života. Myslím si, že dnešní technika děti strašně zatěžuje a jsou zbytečně přehlcené a přeinformované.

Děti ale techniku používají dobrovolně a docela rády…
Já vím a netvrdím, že bych je chtěla odpojit od počítačů a od informací, ale snažila bych se, aby bylo jejich vzdělání navíc zaměřené na posílení duševního a uměleckého rozvoje. Když totiž dítě nerozvíjíte hudebně, zakrňuje jeho část mozku, která je potřeba u logického myšlení. Pak má problémy například s matematikou. Přála bych si, aby zkrátka nebyly zavřené ve virtuálním světě, jako to pozoruju v současné době všude kolem sebe.

Olze zvoní mobil. Omlouvá se a odchází stranou.  Volá zpěvák Xindl X, ve chvíli, kdy jsme spolu dělaly rozhovor, totiž do médií prosákla zpráva o jejich rozchodu a bulvární média oba začala bombardovat telefonáty. Olga se vrací asi po deseti minutách.

Olga Lounová

Omlouvám se, ale teď se na nás spustila bulvární smršť... 

Olga LounováNebude to tím, že jste jim řekla, že jste si s přítelem dali jen pauzu, a blíž jste se k tomu nevyjádřila?
Ano, ale tohle je čerstvá věc a člověk přece v takové chvíli ještě sám neví, jak to bude, takže se k tomu nemohu ani vyjadřovat. Ale rozhodně mě bulvární spekulace o novém vztahu a podobných nesmyslech rozhořčují.

Třicátiny jsou v životě ženy většinou zlomový věk jak po stránce fyzické, tak duševní. Cítíte to tak i vy?
Určitě. Dozrála jsem do pocitu, kdy mohu odložit puberťačku Olgu, být ženou a brzy snad i maminkou. Za pár let už bych opravdu rodinu mít chtěla a ráda bych si do té doby vybudovala dobré zázemí.

Teď mě trochu matete, protože jste nedávno prohlásila, že na děti a rodinu se ještě necítíte připravená…
Jenže to jsou právě ty výmysly, které napsal bulvár! Něco takového bych nikdy neřekla. Někde jsem s Ondrou vtipkovala o žádosti o ruku, a bulvár z toho dokonce udělal kauzu, že jsem ho odmítla kvůli kariéře a kvůli tomu, že se mi daří. To je ale nesmysl. Kdyby to tehdy byla opravdu vážná nabídka k sňatku, tak bych si z toho legraci nedělala a asi bych ji i přijala. Rozhodně ale nedávám přednost kariéře, protože rodinu opravdu chci. Já jsem naopak žena, která zastává tradiční rozdělení rolí – žena se stará o děti a muž dělá kariéru.

Když ale žena ukončí vztah ve třiceti, tak to není úplně veselá věc. Zvláště pokud touží po rodině.  Zůstáváte optimistická?
Každý rozchod je bolestivý. Ondru mám pořád moc ráda, protože je to skvělý člověk, ale prostě to nějak nešlo dohromady. Jsme oba umělci, což je asi ten problém, protože pro děti a rodinu musí být to zázemí o něco stabilnější.

Olga LounováMyslíte, že dva umělci nemohou takové zázemí vytvořit? 
Možná můžou, ale v našem případě to nebylo úplně ideální. Prostě nám to spolu nevyšlo. Bolí to, ale já se nechci utápět ve smutku. Snažím se dívat do budoucnosti a vidět věci pozitivně. Doma si třeba člověk popláče, ale později zase zjistí, že to, co se stalo, mělo nějaký důvod. Uvidíme… Jsem na dlouhodobé vztahy a ztracený vztah je pro mě prohra.

Co na mužích oceňujete ze všeho nejvíc?
Spoustu věcí a rozhodně to nejsou peníze, jak si mnoho lidí myslí.

Vzhledem k tomu, že pořád hrajete potvory, není to nic překvapivého...
Já vím, a když řeknu, že mi opravdu záleží na tom, jaký je muž uvnitř, bude to znít jako klišé, i když je to pravda. To úplně nejdůležitější pro mě ale je určité duševní napojení. Muž pro mě musí mít nějakou hloubku a nebát se společně růst. Nemám ráda, když si jde svou cestou a partnerku nechává někde vzadu za sebou v očekávání, že mu bude stačit. Musí mít dobrý smysl pro humor a být aspoň trochu akční. Je fajn, když na sobě člověk pořád pracuje.

Když vás tak poslouchám, tak mám pocit, že si na duchovno a vše s tím spojené hodně potrpíte. Jste věřící?Jsem, ale nehlásím se k žádné církvi, nemám ráda církevní instituce. Věřím ale v určité řízení vyšší moci a dávám na znamení, ta velmi vnímám. Snažím se žít pozitivně, mít pozitivní přístup a zatím mi to docela vychází.

S jakým hvězdným znamením si coby Ryba rozumíte nejvíce?
Mám ráda Lvy a Štíry. Chodila jsem už s druhým Lvem a moje sestra i moje maminka jsou Štírky. S tímto znamením si opravdu rozumím. 

Olga Lounová

Zpátky k mužům. Co vás na nich dokáže spolehlivě odpudit?
Určitě hulvátství. A to v jakékoliv formě, ať už se to týká vyjadřování, nebo suverenity. To mi opravdu hrozně vadí.

Olga LounováVíte o tom, že i vy na muže působíte dost suverénně?
Já vím, klamu tělem. Řeklo mi to už pár lidí. Je to zvláštní… Možná začnu nosit brýle a kostýmky… Někdo třeba říká, že působím jako zlatokopka, která se vyžívá v drahém značkovém oblečení. Nevyžívám, za kus látky bych těžké tisíce nikdy nedala. Já se v těch všech značkách ani nevyznám. Navíc mám zázemí v rodičích, takže boháče opravdu lovit nepotřebuji.

Pustila jsem si nedávno váš nový videoklip Gynekolog amatér… Přibližte mi svou roli?
Vzniklo to jako taková legrace. Napadlo mě, že bych mohla hrát chlapa. Gynekolog amatér je přezdívka pro holkaře, který si s ženami začíná jen pro to, aby si pak mohl udělat další zářez. V klipu jsou ale role obrácené. Chtěla jsem poukázat na paradox, na vžitou představu, že za to, co si může dovolit muž, a ještě je obdivován, by žena sklidila opovržení.

Co vás těší a co si nikdy nenecháte ujít?
Koncerty zahraničních zpěváků. Já koncerty miluju a taky knížky. Hrozně ráda čtu. Zrovna nedávno jsem v knihkupectví nechal tři tisíce, ale jsem z těch knížek nadšená! Úplně mě třeba nadchla knížka Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů, kterou napsal člověk, co prodal naprosté nesmysly, a vysvětluje, jak se mu to povedlo...  (Olga vášnivě hovoří o dalších knížkách, které si koupila…)

Vizitka

  • Narodila se 7. 3. 1981 v Liberci
  • Je nejstarší ze čtyř sourozenců
  • Hraje na klavír, kytaru a flétnu
  • Zahrála si také v činohře Carmen, v muzikálech Dracula, Golem nebo Kat Mydlář 
  • Televizní diváci si ji pamatují jako Patricii v seriálu Ošklivka Katka, Od loňského roku se objevuje také v seriálu České televize Vyprávěj.
  • V roce 2010 ztělesnila hlavní ženskou roli po boku Daniela Landy v černé komedii z prostředí rallye TACHO
  • V červenci 2010 vystoupila jako předskokanka na pražském koncertu americké hvězdy Pink.
  • Se svým bývalým přítelem nazpívala hit Láska v housce a momentálně dokončuje album Rotující nebe, které vyjde 26. dubna.

Čtěte také:

Olga Lounová: Jsem normální holka

Reklama