Foto: Shutterstock.com


Krém na ruce s olivovým oleje, tělový krém s olivovým olejem, sprchový olej s olivovým olejem, www. sabon.cz

  • Olivový olej

Takzvané tekuté zlato Středomoří je už veřejné tajemství krásy a dlouhověkosti. Díky vysokému obsahu vitamínu E, betakarotenu, minerálů a antioxidantů je prospěšný pro tělo nejen zevnitř, ale i zvenku. Na pokožku má zklidňující účinky a pomáhá jí regenerovat, je proto skvělou volbou, pokud je vaše pleť suchá a podrážděná.

Arganové oleje Nobilis Tilia, Navia, Purity Vision, www.econea.cz

  • Arganový olej

Obecně platí, že by se lidé se sklony k akné měli olejům v kosmetice vyhýbat. Arganový olej je však světlou výjimkou. Díky obsahu antioxidantů polyfenolů a skvalenu dokáže omezit tvorbu kožního mazu a svými protizánětlivými a hojivými účinky pleť účinně zbavit pupínků. Pokud vás v Maroku zaujmou krásné pěstěné kadeře místních žen, věřte, že za nimi stojí právě arganový olej nanesený v malém množství do délek suchých vlasů.

Jojobové oleje, Saloos, www.biooo.cz

  • Jojobový olej

Jojobový olej pochází z Ameriky, kde jeho regenerační a ochranné účinky objevily už indiánské kmeny. Jojobový olej se hodí pro všechny typy pleti vzhledem k tomu, že je svým složením velmi podobný kožnímu mazu. Obnovuje tak ochrannou vrstvu pleti, vyrovnává pH a chrání ji před vnějšími vlivy pomocí přirozeného SPF 2 – 4.

Foto: Shutterstock.com

  • Avokádový olej

Chutné krémové avokádo si v posledních letech našlo cestu i do českých kuchyní. Stejně zdravé jako na talíři je však i v kosmetice. Olej získaný z dužiny avokáda je plný vitamínů, hořčíku, draslíku a dalších minerálů, díky tomu obnovuje pružnost pokožky a je vyhledávaným bojovníkem proti projevům stárnutí a je vhodný i při projevech kožních nemocí.

Mandlové oleje Topvet, Wolfberry, Erboristica, www.dr.max.cz

  • Mandlový olej

Vzácný olej získávaný ze semen mandloně pomáhal zkrášlovat ženy v Číně už před stovkami let. Jeho věhlasné účinky zejména na citlivou pleť se sklonem k zarudnutí a šupinatění, se ale brzy rozkřikly po celém světě. Jemný mandlový olej se rychle vstřebává, zklidňuje a je vhodný i pro péči o dětskou pokožku.

Reklama