Ve stínu stromů trojské botanické zahrady se už tuto sobotu 25. července od 10 do 16 hodin koná akce Jóga mezi květy. Kromě pilates a klasické jógy vyzkoušíte i tantra jógu Mohendžodáro určenou pouze ženám, získáte rady, jak žít zdravěji a ochutnáte svěží letní stravu. Svěřit se můžete i do rukou reflexních terapeutů, vyzkoušet různé typy terapií a objevit v sobě novou energii.

joga

„K dispozici budou dva reflexní terapeuti, kteří se věnují reflexní terapii chodidel, reconnection a kineziologií. Kromě ukázky a představení toho, co všechno jejich techniky umí a dokáží, si mohou návštěvníci vše vyzkoušet na vlastní kůži, prodiskutovat své potíže, nechat si poradit, případně něco i rovnou odstranit,“ říká Štěpánka Fedoš Pflegerová, výživová poradkyně Zdravého životního stylu a výživy, absolventka školy Přírodní medicíny Akademie Léčivé výživy.

Aby však tělo správně fungovalo a předešlo se případným zdravotním problémům, jako je například bolest zad, musí člověk protahovat svaly a zlepšovat svou fyzickou kondici. Ti, kteří se neodvážili některé typy cvičení vyzkoušet, to mají možnost napravit v botanické zahradě. „Návštěvníci se mohou těšit na několik variant pozdravu slunci, zacvičí si speciální letní sestavu jógy vhodnou pro úplné začátečníky i pokročilé. Nádherně svá těla uvolní, protáhnou, ale i posílí. Komplexně zapojí všechny svaly při pilates a malinko nahlédnou do tajů Mohendžodára - tantra jógy pouze pro ženy. Pestrobarevné květy, vůně trávy a stín stromů v botanické zahradě je k tomu ideální. Doporučuji vzít si s sebou podložky,“ říká Ivona Pobežalová, certifikovaná lektorka power jógy, gravid jógy, pilates, Mohendžodára a různých relaxačních a meditačních technik.

PROGRAM

10 h Pozdrav slunci mezi stromy a letní sestava jógy včetně relaxace

  11 h Tajemné Mohendžodáro a meditace - pouze pro ženy

12 - 14 h Principy stravování v létě podle TČM, Ajurvérdy, raw food, české superpotraviny, osvěžující letní nápoje

14 - 15 h  pilates - štíhlé tělo, zdravá záda

15 - 16 h Rekonektivní terapie a Kineziologie TFH

Zkušená lektorka na vás bude po celou dobu pečlivě dohlížet, abyste si ze dne v kouzelném prostředí odnesli co nejvíce. „Jsem nadšená propagátorka zdravého pohybu s důrazem na cit a respekt k vlastnímu tělu i duši. Nikdo se nemusí bát, že by cviky nezvládl. Předávám jen to, v čem se sama cítím dobře a co opravdu pomáhá. Každý jsme jiný, a proto cvičení přizpůsobíte svým možnostem,“ vysvětluje Pobežalová.

Jezte kvalitně, a to nejen v létě

V teplých dnech si lidé dopřávají lehčí stravu. Proto se dozvíte, jak si taková jídla připravit. „Mé povídání bude o zdravém letním stravování z pohledu tradiční čínské medicíny a Ajurvédy, které jsou základem dnešních moderních výživových směrů. Budeme se věnovat také českým superpotravinám či raw stravě,“ popisuje Fedoš Pflegerová.

jogakvety

Během akce můžete ochutnat osvěžující letní nápoje, raw stravu, obědové polévky, Bio Matcha Tea nebo parmazán. „Návštěvníci se mohou těšit na osmikilový bochník parmazánu, který se vyrábí v České republice podle tradiční italské receptury. Každý si tak kus sýra z bochníku vylomí a třeba zjistí, proč jej Italové tak milují,“ doplňuje Lucie Herberová, tisková mluvčí trojské botanické zahrady.

Vstupným na akci je pouze vstupenka do Venkovní expozice, která stojí 85 Kč. Děti od 6 let mohou rodiče umístit v dětském koutku.

Akce bude ve venkovní expozici, konkrétně v Ornamentální zahradě, a proto se koná pouze za příznivého počasí. Kdyby tato situace nastala, sledujte www.botanicka.cz, kde bude uveřejněn náhradní termín.

Reklama