6088108ae3d1bobrazek.png
Podle jednatele společnosti Kitl, Jana Vokurky, je Okurkový BIO Syrob určený jak pro domácí použití, tak třeba do restaurací a barů. „Využití okurkového Syrobu je velmi široké. Od osvěžující limonády s ledem a lístkem máty, až po alkoholické koktejly či lahodnou domácí zmrzlinu,“ uvádí Vokurka. Nejoblíbenější recepty najdete přímo na lahvi.

K dostání bude ve vybraných prodejnách zdravé výživy, restauracích, v jablonecké podnikové prodejně Kitl i na eshopu www.kitl.cz.

Tipy na recepty

Okurková Biolimonáda
Okurkový Syrob, plátky Bio okurky a led zalijte vychlazenou sodovkou.

Okurkové Virgin Mojito
Na dně skleničky podrťte čerstvou mátu, limetku a led, zalijte okurkovým Syrobem a perlivou vodou. Přidáte-li bílý rum nebo vodku, nápoj ztratí svoji nevinnost, ale léto bude zábavnější!
608bc7eeb4d16obrazek.png
Koktejl G.O.T.
Božský koktejl vykouzlíte smícháním dobrého Ginu, okurkového Syrobu a Tonicu. Dobrou chuť!
608bc86167be0obrazek.png
Co jste o okurkách možná nevěděli

  • Okurka je původně tropická rostlina pocházející z Asie. Před více než 4 tisíci lety ji začali pěstovat Indové, od nichž se pak díky starým Řekům a Římanům rozšířila do Evropy. A byla tak populární, že císař Tiberius ji vyžadoval na stole každý den, a to i v zimě.
  • Okurky měly tehdy své místo i v léčitelství. Slavný filosof a spisovatel Plinius Starší zanechal na čtyřicet osvědčených receptů.
  • Staří Římané věřili, že je okurka ochrání před kousnutí škorpionem nebo zaplaší myši.
  • Ženy, jež chtěly otěhotnět, ji nosily zavěšenou u pasu.
  • V současné době je okurka nedílnou součástí většiny světových kuchyní. Recepty jsou rozmanité, od sladkého okurkového koláče až po výtečnou domácí limonádu.

Recepty a další informace hledejte na Kitl.cz.
sy.jpg

Reklama