I v roce 2017 zahájí lyžařské středisko Stubaiský ledovec sezónu oblíbenou tradiční akcí „Weisse Wiesn“. Událost konající se o víkendu 14. a 15. října by neměla chybět v kalendáři žádného lyžařského nadšence s tradičním oděvem „Trachten“. Oblíbený lyžařský Oktoberfest proběhne u stanice Eisgrat  na Stubaiském ledovci. Ve výšce 2 900 metrů na návštěvníky čeká tradiční živá hudba, bavorské pochoutky a pestrý program, včetně soutěže o pár v nejhezčím tradičním oděvu.

O’zapft is!

O’zapft is! Pouze deset dní dělí původní mnichovský Oktoberfest a dnes již dobře známý Ski Oktoberfest ve výšce 2 900 metrů nad mořem. Ve dnech 14. a 15. října se vrcholová stanice Eisgrat opět promění v nejvýše položený rakouský „pivní stan“ – ač pod širým nebem a s nádhernými panoramatickými výhledy. Festival Oktoberfest ve Stubaji se sice od původního Oktoberfestu trochu liší, ale jeho nepostradatelné prvky zůstávají stejné: čerstvé pivo ze sudu, živá muzika, chutné jídlo a kouzelné tradiční kostýmy. Přehlídka historických lyžařů a soutěž o pár v nejlepších kostýmech slibují skvělou zábavu.

Tyrolsko bílé a modré

O’zapft is!

Tyrolsko má již v kombinacích barev modré a bílé dobrou praxi: Když zasněžené vrcholky hor obkreslí blankytná nebeská modř a vytvoří úžasnou kulisu pro „Weisse Wiesn“, výsledek je jednoduše dech beroucí. V sobotu 14. října proběhne ve výšce 2 900 metrů tradiční narážení prvního pivního sudu, následované ochutnávkami piva. DJ z rádia Antenne 1 spolu se Stubaiskou hudební skupinou potěší návštěvníky svou produkcí. Z terasy budete moci sledovat odvážné historické lyžaře a jejich show, pít studené pivo a přikusovat tradiční preclík s bílou ředkví.

neděli 15. října nabízíme návštěvníkům ochutnávky piva. Na místě bude hrát nejen kapela Die glorreichen Halunken, která se postará o dobrou zábavu, ale svoji show předvede také dětská folková taneční skupina D’Daunkogler z Neustiftu. Vrcholem programu pak bude moderované vyhlášení soutěže o nejkrásněji oděný pár. V průběhu obou festivalových dní si návštěvníci budou moci vybírat z bohatého programu nabízejícího zábavu pro celou rodinu. Festivalové pochoutky, perníkové stánky, kolo štěstí a program pro děti slibují skvělou festivalovou atmosféru.

O’zapft is!

Více informací na www.stubaier-gletscher.com

Reklama