Přinášíme vám dvojí pohled na jednu zásadní akci v tomto roce, jejímž mediálním partnerem byl i náš server Žena-in.cz. Okoř 2015 navštívila naše editorka Kristina s partou kamarádek a také externí spolupracovnice Linda.

Linda

linda

Tradiční festival s nádherným výhledem na Okoř roztančily tóny písní Anety Langerové, která svým plným hlasem skvěle zahájila letošní, již 15. ročník hudebního festivalu OKOŘ. Organizátoři opět odvedli skvělou práci a kromě báječné hudby, dobrého jídla a pití mysleli také na rodiny s dětmi, které stále častěji tvoří pravidelné návštěvníky tohoto festivalu. Malování na obličej, možnost se proskočit na trampolíně, mini tělocvična či houpačky, to je jen část toho, co si zde mohli malí návštěvníci vyzkoušet a užít.

klus

Podokořská louka se začala pozvolna plnit hned po otevření prostoru, po Anetě již byla poseta barevnými piknikovými dekami a odpočívajícími posluchači. Písničkářku na pódiu vystřídala pardubická Vypsaná fixa, po ní si zavzpomínali na písničky svého mládí milovníci Lenky Filipové, kterou letos skvěle doprovodila také dcera Lenny, jež si vystřihla svým zvučným chraplákem i pár svých vlastních písní. Po rodinném duu následovala pánská jízda – Michal Hrůza roztančil dav svými Zdálo, zdálo, zdálo... a nám se (ne)zdálo, že na louce snad není osoba, která by si do rytmu alespoň neklepala nožkou. Starý dobrý Meky rovněž předvedl, že rozhodně nepatří do starého železa a kromě skvělého hlasového fondu se také představil jako vtipný showman. Zřejmě největší lákadlo festivalu, písničkář, herec a také tak trochu duchovní guru Tomáš Klus dokázal, že je na špici naší hudební scény zcela oprávněně – zazpíval jak starší písně, tak hity z nového alba, ale také zakonverzoval s nadšeným davem v kotli a párkrát ho i osobně navštívil. I přes technické peripetie, které jeho vystoupení provázely, vše obrátil ve vtip a po celou dobu jeho vystoupení zdobil tváře v kotli nadšený úsměv.

linda

Pohodoví Chinaski zvedli z dek téměř zbytek odpočívajícího posluchačstva a krásně ho rozjeli na své pecky, jejichž chytlavé melodie se hostů držely i během neděle. Přes půlnoc se chopili role převaděče MIG 21 se svou tradiční show, pro kterou jim člověk odpustí i drobné intonační nepřesnosti frontmana kapely. Poslední tečkou, onou třešničkou na dortu, pak byli elektrodance Space Junkie, kteří festival úspěšně zakončili.

meky

Okoř opět ukázala, že je multižánrovým, pohodovým festivalem, na kterém potkáte všechny věkové kategorie. S chutí si na své oblíbence zatrsá babička, teenagerská parta i rodiny s dětmi a děti samotné…

Kristina

v leže

Na jubilejní patnáctý ročník festivalu Okoř jsem se těšila, a to nejen díky skvělému programu, ale hlavně proto, že vím, že je to nejpohodovější festival roku. Byl to můj teprve třetí ročník, ale už loni jsem se hodně poučila o tom, co si vzít s sebou. Nesmí chybět deka a taška plná teplého oblečení, kterou přes den použijete jako polštář a večer se do něj převléknete. Letos jsem poučila i své kamarádky, a tak se z nich také staly „okořanky“. Na Okoř se vyplatí vyrazit dříve, protože místa na kopci, kde si můžete rozložit deku, se velice rychle plní a letošní ročník to bylo vážně „tělo na tělo“, všichni se chtěli slunit a poslouchat krásnou českou muziku. Je to skvělý festival „v leže“. :)

okoř

Nerada bych, jako Linda, hodnotila jednotlivé výkony, protože úplně všechny kapely zase tolik nemusím. Každopádně pro mě byly zásadní dvě vystoupení, kapela Chinaski a Aneta Langerová, které jsem si užila dostatečně.

aneta

Aneta otvírala svou úžasnou novou deskou, která je tak jemná a romantická, že jsem i dokázala zapomenout na šum a hluk lidí okolo mě. Co se týče Chinasek, tak tam jsem se už s kámoškama přesunula hezky do kotle pod pódiem a samozřejmě přišla o hlas, protože není song, který bych od nich neznala a neuměla si ho zazpívat.

chinaski

Líbí se mi, že tento festival má svoji vlastní náladu – přátelskou, rodinnou, veselou a lidé se druží i při čekání ve frontách. Další věc, kterou jsem velice ocenila, je možnost najíst se i bezlepkově a bezlaktózově! Bála jsem se, že se svým detoxem budu celý den na vodě, ale festival nabízel hodně možností, jak se skvěle najíst. Na jedničku s hvězdičkou i u vegetariánského stánku. Už se těším na další ročník! :)

okoř

Reklama