V pátek jsme jako součást článku: Apríloví tříkolka vydali i následující příběh:

Přišel k nám 1. dubna pán zapisovat stav plynu. Šla jsem pro manžela a řekla mu, že přišel pán, co má velký zájem o manželovo staré kolo a že nabízí dost peněz. Manžel celý potěšený doběhl pro kolo a jal se ho nadšeně předvádět a vychvalovat pánovi. Ten hleděl zaraženě, dlouho nic neříkal, manžel švitořil a vychvaloval a nakonec pán pronesl: "A stav plynu máte jaký?" To zase ztuhnul manžel,  nevěřícně zíral a zmohl se jen na:"Prosím?"
Já už jsem to dál nevydržela a s výbuchem smíchu se utíkala schovat. Jak si to potom dovysvětlovali, už jsem neslyšela.

 

 

Děkujeme!

 

Poslední příspěvek přišel záhadně od více čtenářek… Proto beze jména.

 


A netrvalo dlouho a přišel i následující rozhořčený e-mail:

Milá redakce,

bouří se mi krev v žilách. Vztekem.
Poslední příspěvek, jak píšete v Aprílové tříkolce, zaslalo více čtenářek. No to je od nich moc hezké, že si půjčují můj příběh..A mohu to dokázat.
Je totiž uveřejněn na www.dovekosmetika.cz v sekci Zábava - soutěže, duben 2004 a je tam u něj mé jméno - Marta Toboláková. Takže si ho, milé dámy, hezky zkopírovaly, aby se mohly zúčastnit soutěže o ceny na ženě-in.
No, je to obrázek naší společnosti, nemyslíte? Škoda, že jsou mezi námi další Grossové...
Vaše Marta Toboláková alias Martas
 

 
A protože rozhořčení chápeme, posíláme Martas malé odškodnění ve formě knihy "Deník šílené nevěsty" napsané Laurou Wolfovou a vydané vydavatelstvím Motto.  
Nám už se několikráte stalo, že přišel do redakčního  příběh, který napsal někdo z nás z redakce a byl vydáván za dílo odesílatele.
A dotyčná na autorství trvala, i když jsme se pro jistotu zeptali ještě jednou :-)