Bílá peřina přímo vybízí k běžkařským aktivitám. Jednou z nich je i zítřejší akce Okolo Francovky. Nebojte se, nebudete kroužit okolo „lihoviny“, jež tak rádi požívají duchové, nýbrž vyrazíte na tratě dlouhé 10 a 20 km z Francovy Lhoty ve Vsetínském okrese.

Milovníci a milovnice zimy a hlavně běžek se sejdou na hřišti u místní základní školy mezi 8 h a 8h30. Své ratolesti můžete utahat na desetikilometrové trati, zatímco vy si můžete vybrat, zda se projedete po stejné, nebo raději zvolíte dvojnásobnou kilometráž.

Trasy vedou přes obec Pulčín a dále chráněnou přírodní rezervaci Pulčínské skály. A to je velké lákadlo! Proč?

Příznivci skupiny Čechomor už jistě běží vložit do přehrávače cédéčko s písničkou „Z pulčínského kostelíčka“.
Ale hlavně: na sever od Francovy Lhoty se nachází vrch Hradisko (773 m) se známými Pulčínskými skalami a Vám se právě při tomto výletě nabídnou zcela nezvyklé pohledy na pískovcové útvary, které většinou známe bez sněhových čepic.

Kdo se nechce jen tak klouzat, nýbrž si i rád zasoutěží, nechť ví, že toto je výlet pro Vás – odměněni budou vždy tři nejrychlejší v každé z mnoha kategorií – muži, ženy, veteráni nad 40 let, starší i mladší děti, a v cíli dostanou všichni účastníci pamětní listy.

Přejeme všem hezké zimní počasí, dobře namazané lyže a s Klubem českých turistů i hezké zážitky.  

 
Reklama