Může se jednat o zcela běžné situace večer na zastávce nebo v obchodě, zkrátka někdy by se vám možná hodilo minimálně jedno oko navíc.

oko

Kolikrát už se vám večer stalo, že jste stála na zastávce a snažila se z drobounkého písma a čísel na jízdním řádu vyluštit, kdy vám jede další spoj? Nebo jste se ocitla před potemnělým vchodem a marně jste hledala správnou jmenovku na zvoncích? Možná jste lovila brýle nebo mobil, ale zřejmě byste uvítala praktičtější a také elegantnější řešení.
Mysleli na to výrobci lup a přišli na trh s nenápadnými elegantními pomocníky, kteří přijdou k ruce v těch nejběžnějších každodenních situacích.

Do kapsy i do kabelky

oko

Elegantním řešením, které se vejde do každé kabelky či kapsy, jsou příruční lupy. Ty už dnes zdaleka nepoužívají pouze hodináři, zlatníci nebo sběratelé známek. Díky novému a stylovému designu se totiž stále častěji objevují také v dámských kabelkách.
„Našimi zákaznicemi jsou například dámy, které běžně nenosí brýle, ale občas jim činí potíže přečíst příliš drobné písmo, popisky nebo návody na zboží v prodejnách, jízdní řády či jídelní menu v restauracích,“ říká Václav Burger, manažer e-prodejny mikroshop.cz.
Ne každý si navíc s postupujícími lety rád připustí, že už mu zrak neslouží na sto procent, přičemž se ještě nechce smířit s trvalým nošením brýlí nebo kontaktních čoček.
Dámy využívají také takzvané líčící lupy. Velmi oblíbenými jsou však drobné ruční lupy s osvětlením, které mohou být doplněny o stylové pouzdro. Velice populární je také cestovní typ lupy (D207A) s LED osvětlením. Dámy využívají i takzvané líčící lupy, které jim umožňují dokonalé nanesení make-upu.
„Určitě se vyplatí investovat do kvality, která vám pak vydrží na celý život,“ radí Václav Burger.

oko

Třetí oko mezi kreditkami

oko

Pokud vás však zatěžuje i nejmenší příruční lupa, pak i pro vás existuje elegantní řešení. Jmenuje se Třetí oko a na trh ho uvádí společnost NetRex. Za vtipným označením se skrývá lupa se světlem o velikosti platební karty s tloušťkou pouhých 2 milimetrů, což jí umožňuje vejít se do kapsiček na kreditní karty nebo vizitky do peněženky. Lupa je založena na principu Fresnelovy čočky a třikrát zvětšuje. Je vybavena malou LED diodou bílé barvy, baterií a spínačem. Světlo rozsvítíte pouhým stisknutím tlačítka na spodní hraně lupy. Při běžném svícení vám baterie vydrží až dva roky. Třetí oko je dodáváno v praktickém pouzdře, takže jistě udělá radost i jako dárek ať již vám nebo staršímu členovi rodiny.

Foto: www.mikroshop.cz, www.netrex.cz

Kam dál?

Reklama