Své zkušenosti s mytím oken nám napsala taky čtenářka mirka1954. A přidala pro vás jednu radu, která jí funguje.

Psaní o pejskovi mě pobavilo, milá mirka1954. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Od té doby, co jsme vyměnila stará dřevěná okna za nová plastová, mi jejich mytí vůbec nevadí. Ta stará se musela vždycky rozšroubovat, někdy to nešlo, takže čekání na manžela, až zabere a povolí mi šroub. To bylo mytí a leštění! Samozřejmě, že jsem i ta nová okna poctivě myla vodou s různými přípravky (nevím, zda se u vás na stránkách smí jmenovat značky) nebo s trochou octa, pak je dolešťovat s dalšími přípravky, hledání šmouh a tak pořád dokola. Až mě moje nejlepší kamarádka naučila mýt okna obyčejnou stěrkou. Namočit, setřít a hotovo, žádné šmouhy, žádné leštění. Je pravda, že ze začátku to chtělo trpělivost a naučit se s tou stěrkou správně zacházet, což už teď umím. Díky tomu jsou okna umytá za chvilku, takže mi vůbec nevadí je mýt častěji než kdysi. Jediné, co mě při mytí zdržuje, jsou naše kočky. Nechodí ven, ale jakmile začnu sundávat z parapetu květináče a otevřu okna dokořán, už jsou tam a motají se mi pod ruce. Doma máme 10 oken + jedno takové velké ve verandě. Jen mám pocit, že je na těch plastových vidět víc špíny. Taky to je tím, že některá máme na hlavní silnici, kde jezdí celkem dost aut, takže ta jsou špinavá nejvíce. Občas také náš pes kouká ze židle ven z okna (to když je zima a nechce být na zahradě) a jak chodí lidi a on na ně štěká, je to okno zevnitř parádně poprskané. Ale co člověk neudělá pro zvířátka, že?

No a do mytí oken se dávám tak často, jak mám náladu. Samozřejmě to nepřeháním, určitě ji myji před různými svátky, takže mě to za chvíli zase čeká. A pravidlem bývá, že jakmile se dám do oken, začne brzo pršet. Zákon schválnosti. Nedávno jsem zase radu o mytí stěrkou předala já dál své kamarádce a ta si to také nemůže vynachválit. Také musela ze začátku trénovat ten správný styl a teď je spokojená. Já vím, že to není žádná převratná rada, ale proč si nějakou činnost neulehčit, když člověk ví, že to dobře funguje. Takže konec zbytečnému leštění!

sterka

mirka1954

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Reklama