Sexuální hrátky se mohou stát některým lidem osudnými. Na touhu po neobvyklém zážitku doplatil muž, který se rozhodl, že si zpříjemní svůj stereotypní sexuální život...

Úspěšný obchodník požádal dvě prostitutky, aby mu dělaly společnost na večírku, který měl doslova elektricky jiskřit. Erotický náboj večera měla zvyšovat i směs šampaňského a extáze. Navíc se muž rozhodl přesvědčit lehké dívky, aby vyzkoušely jako třešničku na dortu neobvyklý vánoční dárek – hračku vytvářející elektrické výboje.

 

Muž zaplatil za večírek v přepočtu přes 65 tisíc korun, tato investice se mu ale krutě nevyplatila. Místo očekávané extáze, ke které měl večer směřovat, došlo k tragickému konci. Muž totiž pozapomněl na své potíže s cévami, které byly zúžené aterosklerotickými pláty.

Přemíra vzrušení vyústila až v akutní infarkt myokardu, který postihl srdeční svalovinu v takovém rozsahu, že milovník sexuálního vzrušení příhodu nepřežil.

 

Nešťastná vdova po záletníkovi byl zhrzena tím, že poslední okamžiky svého života strávil její druh při vášnivém sexu s jinými ženami. Rozhodla se, že to tak nenechá a že obviní obě ženy, které jejímu muži při jeho posledním excesu dělaly společnost. Zástupci obžaloby dokonce tvrdí, že prostitutky měly nebožtíkovi v nezodpovědném jednání zabránit, odmítnout hrátky s přístrojem produkujícím elektrické výboje a varovat ho před konzumací alkoholu a drog.

Nenese ale v podobných případech každý zodpovědnost sám za sebe? Navíc muž znal sám svůj zdravotní stav nejlépe, a proto mu mělo být jasné, že na podobné výstřelky může doplatit. Manželka přesto může před antverpským soudem z obou žen vysoudit až 35 milionů korun.

 

Ohrožuje sex zdraví? (Komentář odborníků)


Ohrožuje sex zdraví? Existují „zásady bezpečného sexu“ pro ty, kteří se léčí s onemocněním srdce a cév? Může i pro ně být sex prospěšný, nebo by na něj měli raději zapomenout?

 

V obecném měřítku je sex zdraví velmi prospěšný jak fyzicky, tak psychicky. Endorfiny při sexuální aktivitě uvolňované zlepšují náladu, jsou prevencí depresivních rozlad a tělesná aktivita, byť není příliš veliká, rovná se asi vystoupání do druhého patra domu s pětikilovou zátěží. Pro většinu lidí, kteří trpí běžnými chorobami srdečně cévními, včetně stavu po infarktu, je sex záležitostí bezpečnou. Jinými slovy, pokud vystoupají do druhého patra bez cizí pomoci a bez větších potíží (bolesti na hrudi, nemožnost popadnout dech apod.), nemusí se příliš obávat. Samozřejmě při těžších onemocněních by měli dát na radu svého lékaře a řídit se jeho míněním. Nicméně stavů, které by vylučovaly jakoukoli sexuální aktivitu, je z tohoto hlediska relativně málo.

 

MUDr. Ondřej Trojan

 

Co způsobí touhu po neobvyklé rozkoši u člověka, který ví, že by se měl spokojit s neriskantním poklidným milováním?

 

Možná na první pohled hazardní záležitost, ale stejně tak bychom se mohli ptát, proč lidé kouří, jedí tučné pokrmy či dělají jiné činnosti, které škodí jejich zdraví. A nejen fyzickému, ale i duševnímu.

Důvodů je spousta. Může to být třeba proto, že si svůj život zařídíme tak, že nám připadá příliš fádní, a pak si ho chceme nějak zpestřit. Cenu, kterou za „zpestření“ buď hned, nebo v budoucnu zaplatíme, však mnohdy nebereme v potaz. Buď si ji v ten moment neuvědomujeme, nebo ji spíš nechceme vidět, či se různě vykrucujeme se slovy: „To se mně stát nemůže“ nebo „Na něco stejně umřít musíme“ atd.

Já osobně souhlasím s názorem, že lidé, kteří se pouští do hazardních záležitostí, předpokládají, že jim to prostě „nějak projde“, že se nic nestane. Myslím si, že kdyby počítali s tím, že to opravdu špatně dopadne, tak by se do těchto aktivit nepouštěli.

 

Má žalující manželka šanci uspět se svým obviněním? Může vůbec nešťastná žárlící žena vinit dvě prostitutky za riskantní chování, ke kterému se její muž dobrovolně rozhodl?

 

To je bohužel celkem typické jednání. Najednou nás v životě něco nepříjemného překvapí, a tak se honem snažíme najít viníka, který to způsobil. Z mého pohledu je to manévr, jak se hlavně vzdát své zodpovědnosti. Když se madam snaží vinu hodit na prostitutky, tak za celou situaci nenese zodpovědnost ani „nebohý manžel“ (který věděl o svém zdravotním stavu, byl si vědom, že je ženatý, a tudíž na záletech atd.), ani ona (která si nejspíš byla vědoma, že jejich manželství není v nejlepším stavu).

Takovéhle události se většinou nestanou jako blesk z čistého nebe, ale jsou vyústěním mnoha drobnějších či větších situací, které předcházejí. Situace, kdy honem za každou cenu hledáme viníka, mohou často být právě známkou toho, že sami někde v hloubce velice dobře víme, že jsme něco důležitého zanedbali.

 

Mgr. Katarína Filasová


Článek je převzatý ze serveru www.sexualne.cz
Reklama