Určitě si vybavíte reklamu na deodorant pro ženy. Krásná dívka jede po pohyblivých schodech a všimne si jí neméně pohledný mladík. Co čert nechtěl, jistě ke škodě oné slečny, ráno zřejmě zapomněla na deodorant a puch jejího podpaží mládence odradil.

Tak mě napadá, proč se propagují deodoranty pro ženy více než pro muže? Jezdit totiž v MHD v těchto parných letních dnech je o život a smrdí hlavně chlapi. Málokdo je schopen zadržet dech na celou dobu pobytu v tramvaji nebo jiném dopravním prostředku, a tak nezbývá než vymýšlet fígle, jak se nepříjemným zápachem nedostat do mdlob.

Ženy se zřejmě naučily používat deodoranty, spreje, voňavky. Dokonce je rády vybíráme. Ale když jedete odpoledním autobusem, máte pocit, že pánové okolo deodorantu jen prošli nebo spíše proběhli. Když záškodník sedí vedle vás v klidu, máte na přežití mnohem větší šanci, než když kolem vás šermuje rukama, zběsile něco hledá v tašce a dává prostor úniku odéru ze svého podpaží.

podpaží

Trend holení

Ženy považují holení podpaží téměř za samozřejmost. Někteří to považují za trend dnešní doby, holíme se téměř všude.

Pořád se ale spekuluje, jestli je přirozené, aby se holili i muži. Kde všude je to ještě dovoleno, aby muž vypadal jako muž, a ne jako mužatka. Každopádně je nutné podotknout, že oholené podpaží je hygieničtější, možná i pohodlnější.

Zeptali jsme se několika z nich, jestli na letní měsíce shazují svá strniště z podpaží, či ne...

Miroslav (42 let, Praha):
Holím se v podpaží už X let a cítím se o dost líp, je to věc názoru a v mém okolí nejsem zdaleka jediný. Holím se hlavně kvůli pocení.

Pavel (34 let, Karlovy Vary):
Já si myslím, že to není úplně normální. Oholený chlap není chlap, ale buzna.

Martin (19 let, Praha):
S módní vlnou souhlasím, opravdu to funguje a nakonec z pohledu mladého člověka to křoví dnes není moc přitažlivé.

Jarda (25 let, Slaný):
Pokud muž dodržuje základní hygienická pravidla, tak není podstatné, je-li chlap, či holous. Neboť i nemytý holous umí zapáchat. Neholím se, používám ale deodoranty a nemám problém.

Holí se váš partner? Kde všude?

Reklama