Pokud máte výhrady ke svému praktickému lékaři, nebo chcete naopak pochválit, jak se o vás postarala lékařka na ambulanci, máte k tomu skvělou příležitost. Ministerstvo zdravotnictví spustilo na svém webu online aplikaci, prostřednictvím které můžete vyplnit anonymní dotazník spokojenosti pacientů.

lekarka

„Rádi bychom touto cestou posílili pozici pacienta, jehož názor je pro nás z hlediska kvality a bezpečí poskytovaných služeb velmi cenný a podstatný,“ vysvětluje ministerstvo na svém webu. Dotazník zatím nabízí možnost hodnotit ambulantní služby, které poskytují všeobecní praktiční lékaři a ambulantní specialisté.

Zhodnotit v něm můžete péči, která vám byla poskytnuta za posledních 12 měsíců v ordinaci praktika či specialisty. Zda-li vám lékař věnoval dostatek času, zda se zajímal o vaši osobní situaci a jestli o vaší léčbě nerozhoduje jen on sám, ale zapojuje také vás. Hodnotí se i to, zda je lékař při vyšetření pečlivý, nabízí preventivní prohlídky či očkování. Pacienti se mohou vyjádřit i k tomu, zda jsou spokojeni se srozumitelností informací. Ministerstvo ale zajímá také váš názor na vzhled ordinace, doba čekání na vyšetření, je-li problém se lékaři dovolat a zda poskytuje konzultace po telefonu. A pokud máte zájem a nápady, můžete navrhnout, jak by bylo možné péči zlepšit.

Online dotazník na ministerském webu naleznete ZDE.

Reklama