V minulosti se plakáty umělců nesháněly lehce, a když už je pak člověk sehnal, tak si dal sakra pozor, aby se žádný růžek neohnul či nepokrčil. Své o tom ví naše další čtenářka, která nám poslala svůj příspěvek na téma Idoly. Hezké počtení!

Milá Setury, děkujeme za příspěvek, přejeme vám krásný den!


Jsem vděčná za filmový archiv, který mi dopřává vidět moje idoly takzvaně naživo, když někteří již nejsou mezi námi.

Idoly - tyto výjimečné bytosti dělím do tří skupin. V první jsou idoly mužů, které se na plakátech vyskytují v jejich teritoriu, jako jsou pracovní skříňky, garáže, putyky apod.. V druhé skupině jsou idoly žen, jsou jimi ideální chlápci, kteří se v živé podobě bohužel nevyskytují v našem blízkém okolí.

A nakonec třetí skupina, tam jsou jedinci, jejichž obliba je u obou pohlaví značná bez rozdílu. Nikdo na ně nežárlí a uznávají je muži i ženy. Jeden takový idol mě zaujal v divadle pro nádherný hlas, smysl pro humor a herecký talent. Byl jím Jiří Grossmann, výjimečný talent a úžasný člověk. S manželem jsme na něj rádi chodili do divadla a bylo nám moc líto když předčasně zemřel. 

Komu je více než dvacet let tak ví, jak se kdysi obtížně sháněli plakáty umělců a vlastnit velký obrázek svého idolu znamenalo opatrovat poklad. Roky se uchovával kus papíru a byť jen malý ohnutý růžek nebo natržení byl téměř tragédií. Ani vlastní zlomená ruka nezpůsobila větší bolest než ztráta plakátu. Měla jsem jeden, byl to černobílý portrét a titulek se jménem byly svítivě oranžové. Nemohla jsem se na něj vynadívat, můj idol Radek Tomášek mi dělal společnost v mém mládí a ani později jsem se ho nechtěla vzdát. V dívčím pokoji jsou plakáty běžné, ale jako vdaná jsem to měla složitější. Měla jsem pár možností, kam ho dát. Dám plakát do dětského pokojíčku a budu se tam na něj chodit dívat. To jsem vzápětí zamítla, protože by to vypadalo hloupě. V ložnici to je nemyslitelné, tak zbývá jediné místo.

Kam manžel nechodí a tudíž se vyhnu nepříjemným otázkám? U nás je to špajz, tam chodím jen já pro zásoby, manžela zajímá až hotové jídlo, tak co by tady dělal. A je to vyřešené, svůj idol pověsím sem, vím je to asi nedůstojné abych na něj koukala přes marmelády a čalamády, ale jinak to nejde. Ještě váhám jestli ten poklad připevnit připínáčkama, nebo stačí přichytit lepenkou. Jenom s ní by plakát na zdi dobře nedržel. Nechtěla jsem riskovat že zapadne za okurky v regálu a tak jsem zajistila „mého“ miláčka připínáčkama. Chodila jsem často do špajzu pro drobnosti, každou chvíli jsem na něco jako zapomněla a vracela se.

V úterý volal švagr, že by mohli jít s mužem o víkendu na ryby. Muž si do pátku opatřil rybářskou výbavu a těch s prominutím krámů bylo tolik, že je neměl kam uložit. Měli jsme malý byt a místa nebylo nazbyt. Kam všechny ty věci dát? Už jistě víte jaký „výborný“ nápad manžel měl. Všechny rybářské věci si uložil do špajzu. Prut zavěsil mezi klobásy a ostatní pomůcky dal mezi piškoty a oplatky. Na konci týdne zazvonil švagr a byl zvědavý co manžel sehnal. Když mu chtěl ukázat super naviják nebo jak se to jmenuje, tak málem zboural příčku a „snad“ nedopatřením podběrákem zachytil o plakát mého idola a Radek Tomášek byl na hadry. Tak skončilo moje snění, jiný plakát jsem už neměla a ani nesháněla. Měla jsem jiné starosti hezčí, vlastně ty nejhezčí.

setury 

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Další příspěvky už prosím neposílejte. Děkuji!

Reklama