Mnoho z nás odjíždí strávit Vánoce a Silvestra do exotických míst. A proč ne? Vyměnit občas naši čvachtající českou zimu za prosluněné pláže nemusí být tak špatné. Naopak. Vrátíme se příjemně prohřátí, s načerpanou sluneční energií.

 

Dnes vás ale nechceme pozvat na tu „tradičně exotickou“ zimní dovolenou.

 

Ostrov Madeira, který leží v Atlantickém oceánu, stojí za to, abyste ho navštívili, i když se zde v prosinci v moři zrovna nevykoupete... Kromě ohromujících přírodních krás, nádherné krajiny, všudypřítomné čistoty a pohostinnosti zde můžete prožít i velkolepého Silvestra.

 

Oslavy konce roku patří mezi ty největší a nejokázalejší události na Madeiře a jsou proslavené daleko v zahraničí. Opravdu stojí za to je vidět.

V přístavu, v hlavním městě Funchal, kotví 31. 12. mnoho lodí, které se také účastní oslav. V jedenáct hodin v noci se ve všech domech rozsvítí všechna světla a všechna okna a dveře se otevřou dokořán. Celé město na svahu se tak naráz rozzáří. Lodě v přístavu navíc spustí své reflektory a oslavy mohou začít. S příchodem Nového roku se koná velkolepý ohňostroj, na který nikdy v životě nezapomenete. Ze vzdálenějších hotelů jsou vypravovány autobusy přímo do Funchalu, aby tuto podívanou mohl zhlédnout úplně každý.

 

Na Silvestrovský ohňostroj se půl roku předem konají náročné konkursy, kdy různé společnosti předvádějí svá umění. Madeiřané tak mají možnost těchto velkolepých ohňostrojů zhlédnout hned několik, ještě dávno před příchodem Nového roku.

 

Pokud se ale rozhodnete strávit Silvestra na Madeiře, určitě si zajistěte ubytování hned na několik dní. Ne nadarmo se Madeiře přezdívá „květina uprostřed Atlantiku“. Krása tohoto ostrova vás určitě uchvátí a budete ho chtít poznat blíže… Nádherné hory, turistické trasy několika náročností, útesy, svažující se do oceánu a vlny příboje zajišťují, že z Madeiry se vrátíte plni krásných a nezapomenutelných zážitků.

 

Pokud jsme vás naladili, ale tak trochu váháte, zajděte do cestovní kanceláře Snailtravel. Všechny vaše dotazy vám její pracovníci fundovaně a ochotně zodpoví a určitě vám povědí ještě mnoho dalších zajímavostí a důležitých informací.

Více informací naleznete na www.snailtravel.cz , ale pokud je budete chtít navštívit osobně, pak je to zde: Veleslavínova 6, Praha 1, telefon 224 813 926, 224 814 567, email internet@snailtravel.cz.

Reklama