Další příspěvek je od pisatelky se zvláštním nickem ohnivazenaMagdalena. A pěkně rozohněný je i její příspěvek ohledně sousedského bydlení.

Milá redakce a čtenářky....ano,  dobré sousedské vztahy jsou zárukou klidného bydlení. Také jsem si to vždy myslela a přála si, aby to tak bylo. Přání je ale pouhé přání a realita je realita. Dobrý soused je terno, ať je to v paneláku, v rodinném domě či v rekreačním objektu.

Kdysi dávno jsme koupili starý polozbořený domek na rekreaci. Sousedům jsme se slušně představili....a první co jsme slyšeli od sousedky bylo-co budete dělat s plotem, trochu je popotažen k vám, abychom mohli vjíždět s traktorem.
Měli jsme hlavu v pejru z oprav a shánění materiálu, protože  mnoho z vás ví, že sehnat pytel cementu byl zázrak. Tak jsme řekli, že na to je čas a  řešit to budeme, až bude domek alespoň z části obyvatelný. A to byla chyba, která nás stála mnoho nervů.

Pár obyvatel vesničky nás upozornilo-počkejte, stále budou něco potřebovat, půjčovat peníze. Nebrala jsem na to zřetel, říkala jsem si, že to jsou takové ty vesnické šarvátky. Bohužel nebyly. Začínalo to vozením nákupů se slovy prosím..., až to dospělo do stadia...přivezte mi. Kup mi-ale s placením  se otálelo.

Pak došlo párkrát na půjčení peněz... intenzita se ale zvyšovala. To už mi trochu docházela trpělivost, a tak jsem se ohradila, že jsem na mateřské a nemohu si dovolit neustálé půjčování. Bylo zle a začal pomalý teror.

Přijedeme na víkend, zahrádka rozhrabaná od slepic. Další víkend si došli na naší terasu pro židle(bez dovolení pochopitelně) zpět naházené přes plot. Že tam byla halda kamení a židle se rozlámaly-jim to srdce nervalo.  Co se jim na dvoře nehodilo-šup k nám. No a potom došlo na plot. Bylo by zdlouhavé vypisovat co se dělo. Katastr, geodeti, peníze a peníze, inspektoráty a neustálé udávání z jejich strany. Manžel prohlásil, že to prodáme. Řekla jsem, že ne. Nebudu utíkat před zmetky. Stále jsem se chovala slušně, nereagovala na jejich sprosté výpady. Vydržela jsem i nadávky a plaňku, která mi přistála na hlavě. Ale když začal soused své exkrementy lít z okna směrem k nám....začala jsem i já pochybovat a přemýšlet, zda neprodáme. Ale ten pocit, že jsem tam nechala kus svého JÁ v každé cihle....ten mi bránil se domku zbavit.

Proto se absolutně nedivím, když sem tam člověk čte, že sousedské sváry dospějí do stadia vraždy. Některý jedinec není silný tak, aby ustál i několik let sporů, agresivity a boje s větrnými mlýny.
Přiznávám, že i myšlenka nehodná člověka mne napadla....aby je už čert vzal.....no a vzal.
Krátce po sobě. Dům byl prodán a nastal blahodárný klid po 10 létech nervů.

Krásné dny bez nerudných sousedů přeji....
ohnivazenaMagdalena

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

S napětím jsem četla až do konce, jak se to vyvine. A vyřešil to nakonec ten „nahoře“ a vy máte klid.
Dobře, že jste se nevzdala – a děkuji, že jste napsala.
Mějte krásné dny
Saša

Téma dnešního dne: Sousedské vztahy

  • Byly vaše sousedské vztahy někdy napjaté a skončily happy endem, nebo nebylo žádného happy endu potřeba a vztahy jsou od začátku dobré?
  • Vycházíte spolu se sousedy?
  • Kamarádíte se, nebo vedle sebe jen tak žijete?
  • Svěřila byste sousedovi třeba klíče na zalévání kytek v době vaší nepřítomnosti?
  • Kdo jsou vůbec vaši sousedi?
  • Přála byste si, aby tam nebyli?
  • Nebo naopak, byste je nevyměnili ani za nic?
  • A jakými si myslíte, že jste vy sousedy?
  • Anebo třeba nemáte žádné sousedy.

Vše o sousedech, v dobrém i zlém,
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze sousedek odměníme originálním dárkem, který se může hodit jak na sousedy, tak na slimáky :) - Nástrahou na slimáky.

slimm

Reklama