Dospělé i děti často trápí těžké formy ohňů a hemangiomů. Zbavit se jich, nebo alespoň omezit jejich viditelnost, není jednoduché, ačkoli naštěstí už ani nereálné. Existuje totiž přístroj Candela Vbeam. Tenhle revoluční laser dosahuje právě v řešení ohňů a hemangiomů skvělých výsledků, a tak dnes pro mnohé představuje hotovou spásu. 

oheň

Vlnová délka tohoto laseru umožnuje, aby se světelná energie laserového paprsku uvolnila a přeměnila v tepelnou na červeném krevním barvivu. Díky tomu se cévky zkoagulují (zataví) a náš imunitní systém je pak následně vstřebá. Energie paprsku se nastaví tak, aby dostatečně pracovala na narušení cév, ale nepoškodila povrchovou vrstvu kůže. Při jednom laserovém ošetření lze proto odstranit jen určitou vrstvu cév a po několika týdnech je zapotřebí ošetření zopakovat. Běžně se jedná o čtyři i více terapií laserem v rozmezí zhruba šesti týdnů. Ohně probledávají postupně, ale například malý cévní pavouček se může úplně ztratit už po jediném ošetření. Každému sezení pak zpravidla předchází konzultace s lékařem, který dospělému nebo rodiči malého pacienta průběh celé terapie vysvětlí. Není se tedy čeho bát...

Ten nejlepší z nejlepších: Laser Vbeam!

Dříve než se dětské ohně začaly řešit lasery, představovalo takové kožní postižení pro děti opravdu závažný kosmetický problém. Dnes už laser naštěstí existuje a kolikrát dovede hotové divy... Nejlepších výsledků aktuálně dosahuje nejmodernější pulzní barvivový laser americké firmy Candela Vbeam. Ten bezpečně ošetřuje tvář dětem dokonce ve věku od 3 měsíců. 

Jak terapie laserem probíhá?

Čím dříve se do odstraňování ohňů a hemangiomů pustíte, tím rozhodně lépe. Dáte-li si na čas, čeká vás totiž více sezení na příslušné klinice a bohužel i samotný efekt ošetření bývá slabší. Ohně, které tvoří drobné a výrazně rozšířené žilky, se přístrojem ošetřují vlastně podobně, jako běžné žilky v obličeji.

Terapie se většinou provádí ambulantně, avšak u těch nejmenších pacientů, pro které je ošetření laserem hodně stresující (nebo v případě, že se jedná o větší plochu) lze stejnou terapii podstoupit i v celkové anestezii. Až do doby uspání dítěte můžou být rodiče v ordinaci přítomni. Zpravidla sedí buď u lůžka dítěte, anebo mají svou ratolest na klíně. Po laserovém ošetření je nutné pokožku chránit před slunečními paprsky krémy s vysokým UV faktorem, a to po dobu několika týdnů. Z tohoto důvodu je lepší zákroky provádět v průběhu zimy nebo na podzim.

oheň

Před a po zákroku

„Po ošetření laserem je daná oblast výrazně tmavší, připomíná modřinu. Maže se bepanthen krémem, a to i doma. Pokožku je dále nezbytné chránit proti UV záření, aby nedošlo k nežádoucí pigmentaci, kterou může sluníčko vyvolat. K hojení a postupnému probledávání ošetřovaného místa pak dochází pozvolna, během jednoho až tří týdnů,“ uvádí MUDr. Katarína Třísková, korektivní dermatoložka MEDICOM Clinic, kliniky plastické chirurgie a estetické dermatologie. 

Před a po zákroku

Před a po zákroku

Před a po zákroku

Kolik sezení je potřeba

Počet laserových terapií se odvíjí od konkrétního kožního problému. Určující je také lokace potíží a rovněž fakt, jestli se jedná o dítě nebo o dospělého, plus kdy se s terapií začne. „Na pavoučkový naevus často stačí jen jediné ošetření, ale u ohňů se vyplatí počítat spíše s pěti i více terapiemi pro dosažení optimálního výsledku. Zlepšení stavu bývá nejvýraznější po prvních dvou až třech ošetřeních,“ dodává MUDr. Markéta Majerová, hlavní korektivní dermatoložka rovněž z MEDICOM Clinic. 

Úspěšnost léčby

Jakých úspěchů laser Vbeam dosáhne v konkrétním případě, to záleží (stejně jako počet sezení) na lokalitě kožního problému, na jeho rozsahu i formě, a také na věku ošetřovaného. Při řešení dětských ohňů má však pulsní laser Vbeam opravdu senzační výsledky. „Většina dětských ohňů v obličeji při včasné léčbě zesvětlá nejméně o 75 %, některé dokonce o 95 %,“ dodává na závěr pozitivní bilanci MUDr. Markéta Majerová. 

Chcete se o léčbě dětských ohňů a hemangiomů dozvědět víc, případně se objednat na konzultaci ošetření? Zavolejte na bezplatnou informační linku MEDICOM Clinic: 800 254 642 (pro snazší zapamatování: 800 CLINIC), nebo se podívejte na www.medicomclinic.cz. Každý problém má své řešení, tak proč se trápit?

Medicom clinic

Reklama