Na téma „Prázdninová láska“ bych měla jednu jedinou historku, i když se nejednalo o lásku jako takovou, ale stejně Vám to napíšu:o) Naložte s tím, jak chcete.

Jak už jsem do jednoho příspěvku psala, byla jsem loni na dovolené s maminou v Itálii. Bylo to tam úžasný. Užívaly jsme si sluníčko, vodu, a prostě všechno, co k dovolené patří. Jenomže tuto idylickou dovolenou mi přece jen něco, (no spíš bych řekla někdo) kazil(o)… Nejspíš to budete skoro všechny znát, ale já s tím nepočítala a nebyla na to připravená.

Hned druhý den pobytu jsme vyrazily na „Bleší trh“ z klidných uliček městečka, ve kterém jsme byly ubytovány se po setmění stal téměř ruch velkoměsta. Stánky se vším rozmanitým zbožím, lidí tolik, že jsem netušila, kde se tam vzali, když přes den jste tam nepotkali téměř živáčka…

Asi po dvou hodinách neustálého prohlížení a zastavování se u každého stánku jsem toho měla opravdu dost. Jenomže mamča prohlížela opravdu důkladně a nemohla nic vynechat. Měla jsem toho plné zuby a tak jsem si to namířila na protější chodník, kde zrovna bylo míň lidí, že na ní jako počkám ale stále jí budu mít na očích… Stála jsem tam sama asi 20 vteřin, déle opravdu ne. Najednou, kde se vzal, tu se vzal, stál přede mnou takovej snědej, malej (no malej, s mými 175 cm byli pro mě skoro všichni Italové malí), asi tak čtyřicetiletej, navoněnej seladon. A to už mě držel za ruku, že se jmenuje Marco, hned se mě ptal, jestli jsem z Čech (netuším, jak ho to napadlo:o)) a že mě zve na diskotéku, nebo na drink. Mě bylo okamžitě jasné, že mu nejde o povídání…

A tak jsem se mu snažila vysvětlit, že opravdu nemám zájem, a ať mě nechá na pokoji. Celá naše „konverzace“ probíhala v angličtině, italsky bych si ani neškrtla:o). Naštěstí si mě mamina všimla, nejspíš mě chtěla upozornit na nějakou „bleší věc“, a tak mi přispěchala na pomoc. Přeměřila situaci a jednoduše mě od něj odtáhla. Ještě bych Vám asi měla sdělit, že je mi 20, a nejsem zrovna extrovert. Byla jsem jí neskonale vděčná a už jsem se od ní celý večer nevzdálila na krok. Myslela jsem, že tímto je pro mě celá věc skončena – jak jsem se mýlila.

Druhý den po večeři jsme se šly projít po už o dost klidnějších ulicích Misana. Prohlížela jsem si pohledy před jedním obchůdkem, když v tom mi někdo poklepal na záda. No a kdo myslíte, že to byl – samozřejmě Marco. Čučela jsem na něj jak zjara. A bylo to tu zas, diskotéka, drink,... Tentokrát jsem ho odmítla už rázně. Ale on dělal, jako kdyby byl hluchej a stále si mlel svou. Pak mi řekl, že ví v jakém hotelu bydlím a na důkaz toho řekl i jeho jméno. Musím říct, že mi bylo s prominutím „na blití“,  když jsem si uvědomila, že nás musel včerejší den přinejmenším ještě 2 hodiny večer sledovat. Otočila jsem se na podpatku a odešla za maminou do krámu. Od té doby jsem trpěla pomalu stihomamem. Každou chvíli jsem se rozhlížela, jestli mě nikde nesleduje.

Naštěstí jsem ho pak asi 3 dny neviděla, tak jsem se dostatečně uklidnila:o). Jednou jsem šla na naši pláž sama, neboť máma po obědě usnula na pokoji. Asi po hodině mě někdo začal ohmatávat záda. Že prý mě namaže, apod. Poslala jsem ho už česky „však Vy víte kam“, dokonce jsem se mezitím naučila i frázičku italsky – jak ho poslat kamsi. Ale stále to nikam nevedlo. Pak se ale překvapivě projevili naši spoluúčastníci zájezdu a sami mi nabídli, abych si k nim šla povídat na lehátko. Ať na něj nejsem sama. To ho naštěstí dost naštvalo – vyštěkl (s prominutím) „kurva“ a zmizel. Ne však nadlouho.

Asi za hodinku, přišla mamča a šly jsme se rochnit do vody. Když v tom vidím, jak za námi plave – Marco. Jaly jsme se tedy plavat ke břehu – máma na nafukovacím lehátku. Chytil se jí zezadu a začal zase něco žvatlat. To už jsem se opravdu neovládla a řvala na něj opravdu sprostě… Prostě ostuda. Byl tak vytočenej, že mámu z toho lehátka shodil. Nakonec se ale opravdu sbalil a odplul kamsi.

Do konce dovolené jsme ho už nepotkaly. Díkybohu.

 

Hanyna

 

 

Milá Hanyno, díky za tvůj příspěvek. No, občas člověk nenarazí zrovna na výkvět galantnosti a inteligence, že? Tak Ti přeji o letošních prázdninách více štěstí.. :o)))

 

Všem krásné páteční odpoledne a příjemný víkend přeje