Na čarodějnice tradičně odjíždíme k našim na vesnici. U nás ve městě je u tradičních ohňů příliš marihuany a střepů:( Tak proč nebýt v kraji mého mládí)

Organizace oslav i stavění hranice se jako vždy ujal Sbor dobrovolných hasičů. Hranice to byla pěkná, to jo. I oběť na jejím vrcholu vyfešákovali jak se patří. Slavnostní zapálení bylo velkolepé. Však na něj padl také kanystr hořlaviny. Ovšem po vyhoření pohonné hmoty ohýnek poněkud uvadl. Požárníci se dali do resuscitace. Ano, požárníci, hasit jsem je ještě neviděla, ale ohně zakládají poměrně často. Ihned se jich seběhlo několik a s vidinou obecní ostudy jako pilní mravenečkové začali snášet chrastí a drobné větve. Když plameny konečně olízly sukni čarodějnice, odložili otýpky a pokojně se rozešli ke svým nedopitým půllitrům.

d

Děti se tradičně bavily opékáním špekáčků na menším ohýnku. Tam jsme se utábořili i my. Doma to moc často nevidí, proto děti využily šance nacpat se opečenou uzeninou. Prostřední syn točil nad plamenem jeden buřt za druhým a zapíjel to kečupem, nejmladší ukradl dva syrové a zmizel v davu. Dcera snědla jeden, ale objevila kouzlo opečeného rohlíku. Čím víc, tím lepší a pokud se z něho kouří je nejlepší.

b

Za mými zády na babičce vyžebrali točenou kofolu, protože prý když jí miluješ, není co řešit. Tak mě napadá, že bych jim mohla zakázat televizi.

V půl desáté se dusný jarní večer změnil v chladírnu s miliony útočných muchniček. Zahnala jsem děti do vany a do postele. Co by to bylo za obecní veselici, kdyby do třech do rána neřvaly z repráků hity Michala Davida non stop. Nad ránem začalo pršet. Naštěstí to byla taková prvomájová sprcha, že donutila k ústupu i dýdžeje a jeho Best of . Konečně jsem usnula.

Ráno jsem zjistila, že hejna hmyzu se podepsala na hlavě syna. Na pohmat připomínal spíš než plyšáka golfový míček. S dětmi jsme se šly podívat k ohništi, kde několik mohutných polen ještě stále udržovalo žár a celkem solidní plamen. Dobrovolní požárníci během noci ještě několikrát patrně resuscitovali. V popelu ležel zbytek pneumatiky a kování s panty od vrat středně velké stodoly. Doufám, že se souhlasem majitele...

Ale i tak to bylo super. Dětem se to líbilo. Já zjistila, že mý spolužáci jsou stále stejní. Ten, kterému jsem psala slohy na základce, chce abych mu napsala životopis do práce. Má první láska, se kterou jsem před lety rovněž na čarodějnice prožívala na nedalekém hřbitově první romantiku, rovněž bez změny. Snad jen trochu dospěl, už nepřekusuje žížaly za deset haléřů.

A prvomájový polibek? Manželův kamarád slavil narození syna, takže oba až do 2. máje leželi v deliriu. Ale že bych uschnula strach nemám. jen můj humor nebude tak černý, od teď suchý:)TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Úplně to vidím a cítím. A ten spálený rohlík... To snad dělají všechny děti. Simona

Jaké byly vaše oslavy, milé čtenářky? Napište nám, pošlete fotečky a získejte exkluzívní omlazující sérum La danza 7.

b

Na vaše příspěvky čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama