Ofina po obou stranách

Tento typ ofiny se anglicky příznačně nazývá Curtain neboli v překladu záclona. Stejným způsobem totiž rámuje obličej na jedné i druhé straně. Střed ofiny je kratší a poté se kaskádovitě prodlužuje směrem dolů. Vlasy jsou přitom obvykle rozděleny uprostřed, což dodává vzhledu retro atmosféru 60. let.

Tento druh ofiny je čím dál tím více oblíbený u zákaznic a kadeřníci ho zase s chutí doporučují. Stylista Erickson Arrunategui pro časopis InStyle například uvedl, že tento druh ofiny je vhodný pro každého, kdo je z „úplné“ ofiny nervózní, nebo komu naopak ofina právě dorůstá. Ofina je dostatečně střižená na to, aby působila jako ofina, ale na druhou stranu dlouhá na to, aby se dala například zastrčit za ucho. Kadeřnice celebrit Mary Kendall zase pro GoodHousekeeping uvádí, že je nenáročná na údržbu, vhodná pro téměř všechny typy vlasů a pro její držitelky poměrně uživatelsky nenáročná.

V minulosti tento typ ofiny nosila například Brigitte Bardot, dnes se k němu vrací hvězdy jako Selena Gomez, Jennifer Lopez nebo Camila Cabello.

Camila-Cabello.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Rovná ofina

Když se řekne ofina, pravděpodobně v mysli většiny lidí naskočí právě tato. Je střižena rovně přes čelo a obvykle končí společně s obočím nebo přímo za ním. 

Co se týče údržby, je jistě o něco složitější. Rovná ofina by například nikdy neměla uschnout sama od sebe. Nejlépe uděláte, když ji ihned po umytí vyfoukáte fénem přes kulatý kartáč. Tento typ ofiny bude také častěji vyžadovat návštěvu kadeřníka. Aby totiž působila stále dokonalým dojmem, je potřeba ji pravidelně zastřihovat. Její délka a hustota má totiž hodně co dočinění s tím, jak ofina vypadá.

Tomuto stylu ofiny zůstává věrná například Dakota Johnson nebo Zooey Deschanel.

Kudrnatá ofina

Ano, i to je jedna z variant, i když přiznáváme, že z těch odvážnějších. Kudrnatá ofina se obvykle stříhá delší, aby ve výsledku nekončila uprostřed čela. Většinou se také stříhají na sucho. Stylista Arrunategui opět radí přijít do salonu s vlasy upravenými tak, jak je běžně nosíte. Tímto způsobem bude mít váš kadeřník totiž možnost pohrát si s ofinou tak, aby korespondovala s přirozeným vzhledem vašich kudrlin.

Ve výsledku kudrnatá ofina působí roztomilým, rozverným a rozcuchaným dívčím dojmem.

Kudrnatou ofinu vyzkoušela například Zendaya a rozhodně to nebyl krok špatným směrem.

Zendaya.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Ofina na stranu

Podle kadeřníka Anthonyho Montoya se tento typ ofiny elegantně táhne přes čelo a dodává tvary kulatým obličejům, a to na úrovni očí, lícních kostí a čelistí.

Tento typ ofiny byl oblíbený zejména na počátku 20. století, kdy boční vrstvená ofina postupně padala podél jedné strany obličeje. Arrunategui uvádí, že obličej by v tomto případě měl sloužit pro vytvoření referenčních bodů. Obočí by podle něj mělo být výchozím bodem a spodní víčko nebo vysoká lícní kost mohou být použity jako referenční body pro delší prameny vlasů.

V této ofině vypadá elegantně například Céline Dion nebo Jennifer Garner.

Baby ofina

Tento typ ofiny je také známý jako mikro ofina. Jak už název napovídá, je mnohem kratší než klasická, rovně střižená ofina. Končí tedy vysoko nad obočím, obvykle už ve středu čela. Ač se to možná nezdá, funguje dobře u více typů vlasů, protože díky své krátké délce většinu času leží naplocho. Ofina je totiž se vrůstající délkou čím dál více neukázněná.

Můžete ji nosit jak rovně, tak sčesanou na stranu. Konce je dobré při stylingu ofiny nakonec přejet žehličkou na vlasy a poté nechat samovolně zchladnout na požadované straně čela.

Jeden čas si tento střih ofiny nechaly střihnout také Emma Watson či Lily Collins.

Lily-Collins-baby-bangs.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Zdroj info: instyle, stylista Erickson Arrunategui, goodhousekeeping, kadeřnice Mary Kendall, kadeřník Anthony Montoya, bebeautifulelleallthingshair

Čtěte také: 

Reklama