Práci modelky nemohou dělat jen kvůli slávě nebo penězům, ale proto, že je to baví, a to bylo na tom sněhu vidět! Navíc jsou holky mladé, zdravé a větší postprodukce nebyla vůbec nutná,“ uvádí fotograf Benedikt Renč. 

Finalistky České Miss 2017 na focení s jedním z nejuznávanějších českých fotografů v oblasti fashion a modelingu, Benediktem Renčem, určitě nikdy nezapomenou. Netradiční prostředí, spolupráce se špičkovým týmem, minus sedm stupňů a pózování v plavkách na Skalnatém plese v Tatrách. Oficiální fotografie finalistek České Miss 2017 odhalují nejen jejich atraktivní postavy v plavkách, ale i dívky jako modelky.

Nechtěli jsme, aby výsledkem focení byly úplně klasické fotky, kdy se dívka usmívá na fotografa. Naopak jsme chtěli, aby Benedikt dostal z holek výraz, jako kdyby fotily fashion story pro módní magazín,“ uvádí Eva Čerešňáková, která sama focení v plavkách na sněhu zažila v roce 2007, kdy byly finalistky České Miss na soustředění v Alpách. „Chceme finalistkám pomoci s budováním modelingového booku i uplatněním v modelingu a základem jsou hodně dobré a kvalitní fotky.

Součástí nového konceptu České Miss je umožnit dívkám vstup do světa modelingu a co nejlépe je připravit, aby měly příležitost ucházet se o zajímavé pracovní příležitosti. „Každá z úspěšných miss se zároveň chtěla stát i modelkou, ale svět modelingu a svět miss se ubíraly jinými směry. Snažíme se tyto světy sblížit,“ vysvětluje Ditmar.

I proto si ke spolupráci Martin s Evou přizvali topmodelku Simonu Krainovou, která po celou dobu na focení dohlížela a v případě potřeby dávala dívkám rady a doporučení. U focení nechyběl ani stylista Filip Vaněk. „Vypadalo to, že focení je pro holky hodně náročné, ale opak je pravdou. Bylo podstatně náročnější pro celý produkční tým, co byl venku několik hodin a mrznul, zatímco modelka vždy přišla jen na pár minut zabalená v županu. Ben ji zvládl rychle nafotit a ona tam byla jen krátkou chvíli,“ vzpomíná na focení Vaněk, kterého také některé z dívek zaujaly.

Líčení zajistil tým z Make-Up Institute Prague v čele s uznávanou make-up artistkou Hristinou Georgievskou, která líčí topmodelky i herečky na titulní strany prestižních časopisů. Na průběh dohlížela po celou dobu Simona Krainová s manželem Karlem Vágnerem, nechyběl Martin Ditmar s Evou Čerešňákovou ani mentorky finalistek – Eliška Bučková, Aneta Vignerová, Tereza Fajksová a Nikol Švantnerová.

Z šestnácti finalistek postoupí do finále pouze deset nejúspěšnější a o tom, které to budou, spolurozhodují i fanoušci v rámci hlasování na www.ceskamiss.cz Před určením finálové desítky však finalistky ještě čeká kurz přežití v přírodě a workshopy ve Villa Memories. V rámci kurzu přežití se dívky naučí základy první pomoci i přežití v přírodě, ale zároveň ukážou, jak silnými osobnostmi jsou. Výsledkem totiž bude i psychologická analýza každé soutěžící. Česká Miss má být osobnost a hledání té nejvhodnější adeptky napomůže i další ze série soustředění, které začne již 18.dubna. Samotné finále České Miss 2017 se uskuteční v červnu.

Silvie Hirtová

silvie

Tereza Jedličková

ter jed

Vendula Soukeníková

vendula

Petra Mácová

petra macova

Kristýna Hlaváčková

hlavackova


Michaela Kadlecová

kadlecova

Michaela Habáňová

habanova

Tamara Vaňousová

tamara

Iva Uchytilová

iva

Michaela Šmejkalová

smejkalova

Mirka Pikolová

pikolova

Petra Kaprhálová

kaprhalova

Markéta Matoušová

matousova

Michaela Nedomová

nedomova

Tereza Vlčková

tereza vlčková

Monika Vrágová

vragova

Zdrojem fotografií je: Miss Events / Benedikt Renč 

Reklama