627b739008deccl.jpg
Foto: Profimedia

Nedávno jste s partnerem zveřejnili těhotenství. Tlak médií byl ovšem velký už před tím. Jaký to byl pocit, když to z vás všichni páčili, ale vy jste z pochopitelných důvodů ještě nechtěla jít s pravdou ven?
Připadala jsem si jako ve špatném filmu. Jsem v této branži už 11 let, ale nikdy jsem nepochopila a nikdy nepochopím něco, jako je bulvár. Kdokoliv si může založit internetové stránky a pojmenovat je tak, aby dávalo smysl, že jde o bulvár a pak psát o kom chce, co chce. A ještě být v právu, když se rozhodne o něm zveřejnovat pomluvy, domněnky či soukromé věci. K tomu, že jsou chráněni zákonem a lidé se tak ani nemůžou bránit, se ani vyjadřovat nebudu. Je to vlastně k smíchu.

Jak obecně vnímáte otázky na ženy ohledně mateřství? Nemělo by to být ve společnosti tak trochu tabu, do té doby, než se žena sama rozhodne o tom mluvit?
Mohu s vámi jedině souhlasit. Ostatně o tom jsem i psala na svém instagramovém profilu. Mělo by být jen a jen na ženě, kdy se to rozhodne zveřejnit a jakým stylem. Pro někoho může být těhotenství obecně extrémně citlivým tématem a nikdo jiný do toho nemá právo mluvit. Kdyby to šlo, vlastní těhotenství bych nekomentovala až do dne porodu. Prostě se tentokrát necítím tak jistá.

Budete po porodu na delší dobu omezovat pracovní povinnosti, nebo máte v plánu pracovat i s malým miminkem?
V plánu je zůstat minimálně půl roku mimo kamery, ale koncertů tam pár máme. Uvidíme, třeba budu doma déle nebo naopak kratší dobu. To najisto nikdy nemůže člověk říct. Stále je to má práce a zdroj financí, které jsou pro rodinu důležité.

V seriálu Slunečná jste si vyzkoušela roli maminky trojčat. Jak byste reagovala, kdyby vám lékař řekl, že místo jednoho miminka vidí rovnou tři?
Byla bych šťastná. Každé dítě je požehnání. Dvojčata u nás dokonce mohla být možná, jelikož je v rodině máme. Tak třeba příště!

Jaký styl výchovy uplatňujete ve vztahu k synovi?
Naslouchám, diskutuju, vysvětluju. Nemám moc ráda výchovu ve stylu: „Tohle nesmíš, protože jsem to řekla.“ Ráda s Nathánkem detailně mluvím o tom, proč by něco měl nebo neměl dělat. Snažím se mu i vysvětlit, proč některé věci já můžu, ale on ne. Věta: „Protože já jsem máma“, u mě neexistuje. Moje výchova mě baví a myslím, že má zatím dobré výsledky.

Se synem hrajete ve volném čase třeba hry na konzoli. Jak jinak ho společně trávíte?
Děláme opravdu všechno možné, jsme svoje kopie. Syn má nádhernou fantazii, takže dost často jen koukám, co vymýšlí a jsem jím okouzlena. Prostě typická maminka!

Nedávno se v médiích objevilo, jak vás nějaký pán obtěžoval na pouti a snažil se vás se synem fotit. Stává se vám to často?
Velmi často a poslední dobou ještě častěji než dřív. Nemám nic proti focení, podepisování nebo krátkému rozhovoru. Moc ráda se stýkám s fanoušky, i když v těhotenství se snažím kontakt i kvůli covidu trochu omezovat. Musím chránit to malé. Ale mrzí mě, když mě někdo fotí bez zeptání ve chvílích, kdy jsem se synem. Teď jsme zažili dva dny, kdy jsme si nemohli ani projít zoo nebo trhy. Nedalo se projít, hodně lidí chtělo foto nebo podpis a bylo jim trochu jedno, že jsem na výletě se synem, že zrovna jíme nebo že mi malý utekl, protože už toho měl dost. Už i on jim začal říkat ne. A dostal mě větou: „Maminko, musíš jim říct ne, jsme na procházce.“ A je to pravda, tyhle volné chvíle s Nathánkem jsou mi vzácné a trochu pochopení od druhých by bylo hezké.

cl3.jpg
Foto: Profimedia (Eva Burešová jako Viky alias Lady X v seriálu Zoo)

Ze Slunečné jste plynule přešla do seriálu Zoo. Zasteskne se vám někdy po Týně, nebo toho už bylo po dvou letech natáčení dost?
Po Týně ani tolik ne, spíše po mých kolezích. Marek Lambora, Lucka Polišenská, Ota Jirák… Milovala jsem naše společné dny. Často jsem díky nim zapomněla, že jsem vlastně v práci.

Která postava vám je charakterově blíž? Viky, nebo Týna?
Mám je velmi ráda obě a s každou mám něco společného.

Zatímco Slunečná se odehrávala na statku, v Zoo opět tématika zvířat nechybí. Plánujete si do budoucna třeba pořídit nějakého mazlíčka?
Zatím máme želvu a rybičky a až bude zahrada, budou i pejsci. Zvířata jsou doma důležitá i pro děti. Naučí se díky nim úplně jiným citům a taky zodpovědnosti.

cl2.jpg
Foto: Profimedia

S partnerem Přemkem Forejtem jste se sešli v duetu na jevišti soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Nechystáte do budoucna společnou píseň?
Určitě vznikne, ale kdy to bude, zatím nevíme. Teď jsme hodně zaneprázdnění a na autorské písně nám nezbývá čas.

Ve zpěvu má přeci jen méně zkušeností než vy, pomáháte mu nějak?
Vůbec ne. Má opravdu velký přirozený talent. 

Před časem jste se také podílela na projektu Řemeslo je cool a vyzkoušela si díky tomu řadu povolání. Které vás nejvíc zaujalo?
Úplně každé! Tento projekt měl dvě série a já se díky němu mohla podívat na opravdu zajímavá místa a naučit se věci o řemeslech, které bereme jako automatickou věc. Byla to krásná zkušenost a já jsem ráda, že jsme mladým lidem ukázali, že řemeslo je opravdu cool a není se za co stydět, když se to rozhodnou dělat. Naopak. Každého řemeslníka si musíme vážit.

Tak jinak, co byste naopak nechtěla dělat ani omylem?
Bulvárního novináře! Někoho, kdo se živí tím, že pomlouvá jiné. Za to je opravdu někdo placený? Neuvěřitelné!

Zdroje: autorský rozhovor s Evou Burešovou, Instagram Evy Burešové

Čtěte také:

Reklama