Když si prohlížíte obrázky nového jarního trendu, možná si říkáte: Aha, zase si na nás vymysleli něco naprosto nenositelného. Copak se takové šaty dají vůbec obléknout?

Pásky, bandáže, prostřihy, spousta nahé kůže, průhledů, bandáží, až máte pocit, že se takové šaty neoblékají, ale omotávají. No jen si to představte v praxi. Část šatů je sešitá a část volná a teď je na vás, kam ji namotat, jak moc utáhnout, abyste za hodinu nevypadala jako pacient z válečného lazaretu.
Ale teď vážně. Některé šaty sice na první pohled vypadají složitě, odvážně, snad až frivolně, ale v principu jde o docela vtipný a výtvarně efektní nápad, jak osvěžit staré dobré koktejlky. Uznejte, že v takových by vás nikdo nepřehlédl.

Že nemáte odvahu jít s holou kůží na trh? Bála byste se, že se vám budou pruhy zařezávat do kůže a dělat nepěkné faldíky? Můžete zvolit kompromis. Variantu, která kombinuje spodní transparentní materiál s vrchním neprůhledným a hustým, takže vzniká zajímavý kontrast.Nebo další možnost. Ta by se dala nazvat pruhy stokrát jinak. Využívá zvláště barevného kontrastu a spočívá v našívání pruhů na látku. Takovými šaty se dá docela dobře čarovat a využívat optického klamu. Všimněte si, jak sbíhající se pruhy nádherně modelují a zeštíhlují postavu. V tomto případě bych se bandážových šatů nebála, i kdybych měla pár kil navíc.

 


Bandážové šaty od Herve Legera si oblíbily i hollywoodské hvězdy a vědí proč. Skvěle tvarují postavu. A jestli jsem vás ani teď nepřesvědčila, možná vaše oko se zalíbením spočine alepoň na páskových botičkách.Nosila byste takové šaty?