clanek.jpg
Foto: Shutterstock

S ofinami bývá někdy docela kříž. Jakmile si ji člověk nešťastně přeleží, nemůže ráno jen vstát a jít. Neposedné vlasy je potřeba krotit za pomoci pořádné dávky uhlazujícího přípravku a někdy nezbyde nic jiného, než celou ofinu umýt. Na druhou stranu jde o módní účes, který obličeji dodá buď elegantní, nebo rošťácký nádech. Záleží samozřejmě na druhu ofiny.

Pro odvážné dámy, které potřebují účesu dodat trochu netradiční look, je určený velmi krátký druh ofiny, kterému se říká baby. Taková ofina může mít více podob, je možné ji mít střiženou rovně nebo našikmo. Trendy jsou i zubaté varianty.

Dejte si ale pozor, baby ofina přitahuje pozornost, takže pokud je vám zájem okolí nepříjemný, tento účes si raději rozmyslete. Samozřejmě také není vhodný pro všechny typy obličeje. Lépe vynikne na ženách s ostře řezanými rysy a výraznými lícními kostmi.

Pokud se pro baby ofinu rozhodnete, zásadní je svěřit se do péče odborníkovi. Určitě si ji nestříhejte sama doma, protože takto krátké vlasy budou dorůstat velmi dlouho.

Baby ofinu můžeme v poslední době vídat a i na řadě zahraničních celebrit. I když pro mnohé byl tento účes jen na oko. Na letošních Oscarech ho vyvětrala například herečka Halle Berry, která všechny šokovala nejen ofinou, ale i krátkým účesem. Nakonec se ale ukázalo, že zase tak odvážná nebyla, protože se o její účes postarala paruka.

S baby ofinou se na svém Instagramu objevila i zpěvačka Lady Gaga. Z fotografií to ale spíše vypadá, že si ji vykouzlila jen dočasně, a sice tak, že si šikovně načesala a upevnila vlasy čouhající z drdolu.

Fotografii s baby ofinou sdílela i modelka Bella Hadid.

Zdroje: redakce, Instagram, Glamour Magazine

Reklama