Nakladatelství Smart Press se rozhodlo jít proti všem valentýnským hitům současnosti a dokázat, že i kuchařka může být valentýnským dárkem číslo jedna. Přestože moderní muž možná právě uvažuje nad tím, že své milované tentokrát daruje nový mobilní telefon nebo digitální rámeček na fotografie, zároveň i on chce být něčím potěšen. A právě tohle přání by mu mohla splnit nedávno vydaná Kuchařka pro dceru.

„Kuchařka pro dceru Jany Zatloukalové se stala hitem loňských Vánoc. Ženy po ní toužily a muži jim ji – s výhledem na teplé večeře – nadšeně kupovali. Proto jsme se rozhodli jim u příležitosti svatého Valentýna usnadnit situaci,“ říká Martina Boledovičová, majitelka nakladatelství Smart Press.
„Dopřáli jsme knížce valentýnský vzhled, a tak už ji muži nemusí ani balit do ozdobného papíru, ani k ní shánět přání. Úplně postačí podpis na ozdobnou pásku s věnováním a možná ještě pár rudých růží,“ doplňuje ji Zuzana Humpolcová, šéfredaktorka nakladatelství.

Šikovnější z mužů se možná ještě navíc nechají inspirovat receptem na snadné smyslné čokoládové lanýže ze zadní strany pásky. Ale ani tím vydavatelství s přípravami na Valentýna nekončí. „Pro rozené virtuózní kuchařky, které žádnou další nápovědu pro své vaření nepotřebují, máme v nabídce i jiné valentýnsky přitažlivé tituly. Zaujmout by je mohla například knížka s názvem Hektor a tajemství lásky – ta se totiž líbí i mužům,“ dodává Boledovičová.

Kuchařka pro dceru
Jana Zatloukalová
Růže, čokoláda a kýčovité přáníčko – není to trochu nuda? Co takhle udělat si letos Valentýna trochu zajímavějšího? A nejen Valentýna – Kuchařka pro dceru obsahuje dostatek precizně popsaných receptů na chutná jídla pro celý rok. Naučí totiž kuchařky-začátečnice, jak ovládnout svoji kuchyň a jak překonat nástrahy složitějších jídel.
Kuchařka pro dceru se již čtvrtý týden drží v Top5 nejprodávanějších knih na vltava.cz, tedy v jednom z největších internetových obchodů. Předhonil ji jen Harry Potter a Kmotr Mrázek. Valentýnskou edici lze zakoupit od počátku února u dobrých knihkupců.
Pevná vazba, 400 stran, 599 Kč

Hektor a tajemství lásky
François Lelord

Pokračování dobrodružství mladého psychiatra Hektora. Proč se zamilujeme zrovna do toho, kdo o nás vůbec nestojí? Proč miluje jeden víc než druhý? Můžeme být zamilováni navždy? Je mnoho otázek, se kterými si nevíme rady.
Pevná vazba s přebalem, 288 stran, 249 Kč

Více informací a ukázky z knihy na www.smartpress.cz
Vydalo nakladatelství Smart Press

Reklama