bondage

Nudíte se? Vkrádá se do vašeho sexuálního života stereotyp? Chcete vyzkoušet něco nového a nebojíte se experimentování? Sežeňte si provaz a svažte se. Bondage právě začíná a není to nic pro konzervativce.

Co je bondage?

Bondage je specifický druh erotických hrátek, kdy je jeden z partnerů (případně oba) spoután nebo znehybněn. Historie této techniky spadá do asijských států, především Číny, Mongolska, Japonska a Korey, kde se bondage používala k léčebným i výchovným účelům.

Jednou z hlavních pomůcek, které se používají, jsou provazy, ale mohou to být i obyčejná pouta, řetězy, lepicí páska. Pokud jste už někdy svázala partnerovi ruce svou šálou nebo šátkem, i tohle se nazývá bondage. Najdou se i tací hračičkové, kteří svého partnera dokáží ozdobnými uzly obmotávat celé hodiny.

Tato technika v člověku vzbuzuje sexuální fantazie, ať se účastní v roli submisivní nebo dominantní. Velké množství lidí vzrušuje pocit bezmoci, ztráty kontroly nad svým tělem, kterou teď přejímá někdo jiný. A najde se i spousta takových, kterým vyhovuje mít nad partnerem moc. A když se tyhle dvě nátury spojí, pak je ruka v rukávu a uzel na provaze.

Chcete si to zkusit?

Láká vás to? Zajděte si pro provaz. Většina příznivců doporučuje provaz bavlněný a maximálně hladký s průměrem do 1,5 centimetru. Hladký povrch a přírodní materiál minimalizují vzniklé tření, čímž se zabrání spáleninám na kůži. Provaz nepruží a uvázání je pevnější. Pokud by byl provaz silnější, než je doporučený průměr, bylo by obtížnější jak utahovaní uzlů, tak provádění jednotlivých technik.

Ovšem skromní si vystačí i s pouty, která jsou očividně nejoblíbenější. „Co se týká otázky SM nebo bondage pomůcek, nejprodávanější jsou jednoznačně pouta, ostatní zboží je v běžném průměru prodeje a nikterak nevyčnívá na žádnou stranu," řekl Ženě-in provozovatel internetového obchodu Tomáš Koubík.

Doporučujeme začít nejdřív jednoduššími věcmi, jako je svázání rukou případně i nohou partnera a postupně se můžete propracovat i ke složitějším technikám a nakonec se svazovat třeba do kozelce.

Pozor na úrazy

Ovšem pokud se nechcete dostat do ordinace a vysvětlovat, jak jste k tomuhle úrazu přišli, musíte být trochu obezřetní. Kromě spálenin od provazu je poměrně časté i namožení dlouhých svalů.

Reklama