sI kdybyste měli dnes ráno pocit, že se jedná o invazi, že armáda, třicet vozů protichemické jednotky, zátarasy, potapěči, šiky policistů, zásahovka, zákazy zastavení, uzavřené ulice, zákaz vyklánění se z okének aut a další opatření jsou známkou okupace hlavního města, není tomu tak.

Světe, div se, tato mobilizace je mírovým aktem!

Za asistence po zuby ozbrojených vojáků a odstřelovačů mířících na všechno, co se přiblíží k hotelu Hilton, Pražskému hradu nebo americké rezidenci v Dejvicích, kdy ve vzduchu budou mlsně kroužit stíhačky a bitevní letouny, se stane hlavní město svědkem nebývale důležité události.

Podle slov některých dokonce celosvětově zásadní události.

Totiž podpisu nové smlouvy mezi USA a Ruskem o jaderném odzbrojení.

Lide, my vám ten mír vybojujeme!

Americký a ruský prezident se dnes ráno ve svých opancéřovaných vozech, opatřených protiatomově, protichemicky, protivýbuchově, neprůstřelně a... možná... ty vozy umí i vzlétnout a vystřelit raketu – vydají na hermeticky uzavřený Pražský hrad – vyjednat lásku a mír pro všechny.

Prahu neprojedete a možná ani neprojdete.

s

Zcela uzavřeny budou ulice, kudy budou prezidentské vozy projíždět, přičemž místa a názvy ulic se pro jistotu logicky dopředu nebudou hlásit. Zhruba ve dvaceti ulicích Prahy až do zítra nezastavíte. Mnohé neprojedete. Čeká nás dopravní kolaps, zácpy a stres.

V okolí hradu a míst průjezdu prezidentských vozů se dokonce nedovoláte ani mobilem!

To kvůli nutným rušičkám, které zlikvidují signál všech operátorů.

  • Doufejme, že ponechají alespoň tísňové linky.

  • Doufejme, že se nikdo nepokusí někomu ze státníků ublížit. (Ráda bych, aby nám ze stověžaté matičky něco zbylo)

  • Doufejme, že se někdo neopatrný nebude pokoušet někam vlézt přes zákaz, aby nebyl zastřelen.

  • Doufejme, že se nikdo nepokusí nikoho akčně hladit. (Aby nás tady kvůli němu nevyhladili všechny)

  • Doufejme, že tohle divadlo bude k něčemu dobré.

Tedy, vedle demonstrace síly, moci, technických a bojových možností, schopností tajných služeb, armád a kdo ví, čeho ještě na obou stranách.

s

A také vedle faktu, že doposud v poklidu si nažívající Prahu a vůbec celou Českou republiku pěkně vypíchneme na oči a do podvědomí všech vypatlaných cvoků, opásaných kolem dokola výbušnými systémy a bažících ve jménu svých ideálů po krvi prakticky kohokoli, kdo má co dělat se jmény, která jsou pro ně jako červený hadr pro býka.

Fakt díky!


Můj osobní názor nutně nemusí korespondovat s názorem členů redakce ani zbytku světa.

Bylo by jistě skvělé, kdyby na Zemi byl mír a nikdo se nemusel bát toho druhého a jeho arzenálu. Jenže to není o dvou podpisech dvou lidí na papíře, který se dá kdykoli z „vážných důvodů“ zrušit. To je o myšlení každého jednoho člověka na téhle planetě.

Reklama