61eebf6777b7fcl.jpg
Foto: Profimedia

Dívka ve vlaku
Labilní alkoholičku si ve snímku Dívka ve vlaku z roku 2016 zahrála herečka Emily Blunt. Hlavní postava filmu jezdí každý den vlakem kolem svého starého domu a dívá se na svého exmanžela s novou ženou. Co vše se skutečně děje a co je jen výplodem jejího alkoholem omámeného mozku?

Úsměvy smutných mužů
V roce 2018 se role spisovatele závislého na alkoholu ujal ve filmu Úsměvy smutných mužů herec David Švehlík. Film se odehrává v prostředí protialkoholní léčebny, kde nejen Švehlík, ale i Jaroslav Dušek nebo Ondřej Malý bojují se svými démony.
 
Zrodila se hvězda
Zatím posledního zpracování se tragický příběh dočkal v roce 2018, kdy se ve filmu v hlavních rolích představili Lady Gaga a Bradley Cooper. Ten si zahrál hudební hvězdu, která se z výsluní ocitá na dně a na vině jsou částečně i lahve tvrdého alkoholu.
 
Abstinent
Hlavní roli teprve devatenáctiletého Adama závislého na alkoholu ztvárnil Josef Trojan, syn herce Ivana Trojana. Mladý chlapec se kvůli své závislosti, která mu dodávala sebevědomí a odvahu, ocitá v protialkoholní léčebně.

Cesta zpátky
Tématem alkoholismu se zabývá i snímek Cesta zpátky o trenérovi basketbalu v podání Bena Afflecka. Pro herce to bylo velmi osobní téma, protože v minulosti se závislostí sám bojoval. Po skoro dvacetiletém pití se mu prý podařilo kruh prolomit v roce 2019.

Opustit Las Vegas
Těžko se dívá i na příběh osamělého scenáristy Bena v podání Nicolase Cage v dramatu Opustit Las Vegas. Zklamání z toho, co se mu v životě nepodařilo, utápí v alkoholu. Narazí ovšem na prostitutku Seru, která se ho snaží z nejhoršího dostat. Pomůže mu láska, nebo ne?

Zdroje: ČSFD, Na filmu, Sober-bliss