Odstraňování chloupků v intimních partiích je pro většinu žen zejména mladší generace standardní součástí pravidelné hygieny, a to nejen v letních měsících, kdy by chloupky vykukující z plavek způsobily pravděpodobně menší skandál nebo přinejmenším údiv na koupališti. Přitom to není tak dávno, co bylo ochlupení v intimních partiích běžnou záležitostí, nad kterou se nikdo nepozastavoval.

Diktát módy je ale neúprosný a v současné době je ochlupení v linii bikiny nepřípustné. I sami gynekologové uznávají odstraňování chloupků v intimních partiích za nejenom estetické, ale i více hygienické.

Odstraňování chloupků v intimních partiích začínají podléhat i muži, i když v jejich případě je důvod spojen spíše s ohleduplností k partnerce při sexu.

 

Jaké metody můžete zvolit pro odstranění chloupků v intimních partiích?

  1. Holení – holení volí pravděpodobně nejvíce žen. Výhodou této metody je bezbolestnost a rychlost. Nevýhodou je nutnost častého opakování. Chloupky holením zesilují a rostou rychleji.
  2. Depilace – použití depilačních krému je bezbolestná metoda, jejíž účinek je na delší dobu než metoda holení. Navíc je citlivější ke kůži, která je v intimních partiích přece jen trochu citlivější a jemnější.
  3. Epilace – používat můžete voskové proužky, které se používají zejména na oblast třísel, nebo vyzkoušet tzv. brazilskou depilace, což je úplně odstranění chloupků v oblasti intimních partií pomocí vosku. Tyto metody jsou poměrně bolestivé, i když odměnou je vám dlouhá doba, po kterou chloupky nerostou a intimní partie zůstávají příjemně hladké. K častému problému této metody patří zarůstávání chloupků, které se dá zmírnit různými kosmetickými prostředky. U těchto metod doporučujeme spíše přenechat vše profesionálnímu salonu, než se trápit doma v koupelně.

Víte, že…?

·       Chloupky vyrostou až o 7 mm za měsíc.

·       Každý člověk se narodí se zhruba 3 000 až 4 000 chloupkovými folikuly na čtverečním palci, což v přepočtu na celé tělo dá něco kolem 2 milionů.

·       Na nohách máme přibližně 370 000 chloupkových folikulů. Naštěstí z většiny vyrůstají jen tenké a nezabarvené chloupky.

·       Průměrně žena odstraní měsíčně ze svých nohou cca 63 metrů chloupků.

·       Chloupky v podpaží rostou dvakrát tak rychleji než na nohou a často také v různých směrech, takže při holení je nutné žiletkou pohybovat nahoru a dolů, ale také ze strany na stranu.

Světové Top 3

A v jakých částech světa si podle posledních průzkumů společnosti Philips nejvíce žen odstraňuje chloupky?

  1. místo – Japonsko, 95 % žen – toto vysoké číslo je vnímáno jako důsledek kulturních zvyků a důrazu kladených na čistotu a hygienu.
  2. místo – Latinská Amerika, 91 % žen – tomuto faktu může nahrávat tmavost chloupků a teplé počasí.
  3. místo – Austrálie, 85 % žen – že by za to mohlo příjemné klima a téměř celoroční možnost pobytu venku na plážích?

 

Kde je odstraňování chloupků nejméně populární? Je to Čína, kde pouze 19 % žen používá některou metodu depilace.

 

Co se nosí?

Odstraňování chloupků v intimních partiích začalo oblastí bikiny, a to z důvodů čistě estetických. Postupem času se odstraňování chloupků rozšířilo na celou oblast intimních míst. I v této módě jsou oblíbené střihy a vzory.

 

Klasické oblíbené střihy

 

 

 

Bikiny trochu jinak

 

 

Pokud chcete vidět víc, podívejte se na celou galerii na www.myzeny.cz a hlasujte.


Můžete vyhrát novinku od Philips – praktický Bikiny zastřihovač.

 

 

Reklama