Potit se je naprosto přirozený mechanismus na regulování tělesné teploty. Přesto se blíží horké letní měsíce a protože „koláčům“ v podpaží příliš nefandím, rozhodla jsem se podstoupit tzv.odstranění pocení aplikací botulotoxinu v MEDICOM Clinic, pražské pobočce sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie.

medicom

Když jsem říkala svým přátelům, na jaký zákrok se chystám, klepali si na čelo. Ale víte, co? Jsem velký sportovec a každý den své tělo potrápím buď dlouhým ranním během, lekcí horké jógy, často dokonce obojím naráz. Moje tělo je tedy zvyklé na pořádný zápřah a celkem přirozeně jsem se díky takovému množství aktivit začala potit nesrovnatelně víc, než tomu bylo dřív, než se stal sport nutnou součástí mého života. A protože jsem o odstranění pocení slyšela samé pozitivní věci, říkám si, proč to nezkusit?

Nepředpokládám, že výsledkem celé této akce bude celkově nulové pocení, o to bych ani neměla zájem. Ale zmírnění těch nepříjemných následků, které s sebou pocení přináší? To mě vážně láká. Botulotoxin, který se pro tohle ošetření používá, se prý aplikuje do podpaží, dlaní nebo plosek nohou, a to několika drobnými vpichy. Já bych efekt téhle látky ráda vyzkoušela na oblast podpaží. Pokud jste citlivější, před aplikací vám ošetřované místo navíc předem potřou znecitlivujícím krémem s anestetikem, takže se vlastně ani nebojím bolesti.

Už se nemůžu dočkat, až dám svým „koláčům“ v podpaží na čas sbohem! Držte mi palce a příští týden čekejte reportáž o tom, jaké to bylo!

medicom