V sobotu 30. června se budou na nádvoří Kácovského zámku pořádat každoroční zámecké slavnosti, na kterých byste neměli společně se svými dětmi chybět.

Jak nám potvrdil místostarosta města Kácov, pan Jaroslav Koubek, zámecké slavnosti navštíví každoročně stovky spokojených diváků, včetně dětí. A na co se mohou letos opět těšit? „Tuto slavnost pořádá už tradičně skupina historického šermu Železní páni. Na nádvoří kácovského zámku tak budete moci zhlédnout zábavné šermířské scénky, napínavé rytířské souboje, můžete si také přímo osahat středověké zbraně a zbroj. To vše bude doprovázeno dobovou hudbou.

rytiri

souboj

Na nádvoří zámku bude vybudováno také středověké tržiště, kde si můžou návštěvníci zámku koupit něco dobrého na zub, anebo si přivézt na památku nějaký suvenýr.
Během dne proběhne v prostorách zámku také řada dětských soutěží a celý den pak zakončí úchvatné večerní ohňové vystoupení.

ohen

Vstupné na zámecké slavnosti je DOBROVOLNÉ.

Součástí zámeckých slavností bude také prohlídka zámku Kácov a letos poprvé je od června nově zpřístupněna opravená kaple, která byla ještě donedávna zazděná. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout její unikání barokní fresky.

kaple

zámecká kaple

unik

unikátní fresky

Zámek Kácov je otevřen od června do září denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Vstupné

základní 30 Kč
snížené 10 Kč (penzisté, děti do 15 let)
děti do 5 let zdarma.

Doprava

Po silnici
Z dálnice D1 odbočíte na sjezdu EXIT 49m jedete po silnici č. 125 směr Uhlířské Janovice – Kolín. Po sjetí z dálnice D1 asi po 5 km odbočíte vpravo do obce Kácov
Po řece
Do Kácova se dá dostat také po řece Sázavě. Připlujete do Kácova na jez, vlevo uvidíte kácovský zámek
Vlakem
Vystoupíte z vlaku na zastávce ČD „Kácov – zastávka“.

zamek

mapa

Vydejte se společně s dětmi na rytířský turnaj do Kácova, a pokud se u toho zapotíte, můžete se pak zchladit v zámecké kapli. Pěkný zážitek v Kácově!

www.zamekkacov.cz

Další tipy na výlet

Reklama