Dnes začíná trochu jiná reality show, než na které jsme v poslední době zvyklí. Konkurenty VyVolených a Big Brother jsou obyvatelé zvířecí říše, a to celkem čtyři gorily. Hlavními aktéry reality show s názvem Odhalení o životě goril v pražské ZOO budou samec Richard, samice Hindu a Kijivu a téměř roční mládě Moju.

  

Pošlete SMS nejoblíbenější gorile

 

Gorily bude snímat celkem 16 kamer v době od 7. listopadu do 15. ledna 2006. Lidé budou pomocí SMS posílat hlasy, které ze zvířat získá hlavní cenu ve výši 12 melounů. Ale pozor! V tomto případě opravdu nepůjde o peníze. To by účastníky této reality show nejspíš příliš nemotivovalo...

 

"Hlasování odstartuje v druhém týdnu vysílání a bude jej doprovázet i několik soutěží o ceny," řekla Pavla Schauerová z ČRo Leonardo. Výtěžek ze zaslaných zpráv půjde na ochranu goril ve volné přírodě. "Zatím se rozhodujeme mezi dvěma organizacemi. Nechceme peníze darovat jen tak někomu, je důležité, aby celá akce zvířatům pomohla," podotkla Schauerová.

 

Sledujte život soutěžících   

 

Autorem celého projektu je Miroslav Bobek, který již v minulosti realizoval podobné projekty, například Africkou Odysseu – sledování letu čápa černého. Záběry z kamer bude možné sledovat prostřednictvím digitálního vysílání rozhlasové stanice ČR Leonardo (www.rozhlas.cz/odhaleni) a České televize.

  

Nová stanice ČRo Leonardo zařadí během svého vysílání několik vstupů ze ZOO a proběhnou zde i rozhovory a besedy s vědci a odborníky na tento druh zvířat. „Česká televize reality show o gorilách poskytne asi pětiminutový prostor na kanálu ČT24 každý den po 20. hodině v rámci pořadu Regiony ČT24. Reportáž uvidí také diváci Dobrého rána s ČT na ČT1 a ČT24,“ informoval mluvčí České televize Martin Krafl.

 

Žádní odpůrci této reality show se zatím neobjevili, a to ani mezi ochránci zvířat. Mně osobně připadá takový druh pořadu jako dobrý nápad. Co říkáte na budoucí konkurenty VyVolených a Big Brother Vy? Budete sledovat chování čtyř goril a pošlete jim svůj hlas?

Reklama