Osud ukončil přetvářku…?!

Loni jsem byla nucena jít na tři dny do nemocnice na nezbytná vyšetření. Když jsem přišla na pokoj, byly tam 2 ženy. Jedna z nich byla o něco starší než já a měla již po operaci. Aby nám čas rychleji utíkal, vyprávěly jsme si drobné příběhy z našich životů. 

Paní Miluška jezdívala pravidelně s rodinou na chatu. Většinou  jel i syn s manželkou. Tady se moje spolupacientka odmlčela a naznačila mi, že syn si svou ženu dobře nevybral. Byla to arogantní a rozhazovačná žena, pořád jí chyběly peníze a přitom syn vydělával nadprůměrně v jedné počítačové firmě.

Vlastně snachu tolerovala jen kvůli vnučce Alence. Byla nucena se přetvařovat, protože jinak by se snacha postarala o to, aby se s ní vůbec nestýkali.

Na chatě již několik let žila flekatá kočka Eliška. Dovedla se sice o sebe postarat, ale pravidelný přísun potravy jí zajišťovala paní Ema, která byla na vedlejší chatce celoročně a měla kocoura Čerta . Zvláštní bylo, že jen kočka zaslechla v dáli auto, okamžitě  přiběhla za Miluškou a byla  na chatě celou dobu až do odjezdu.  

t

Tenkrát při odjezdu všichni spěchali, tedy hlavně snacha, měla mít nějaký pohovor, tak ostatní honila, ať rychle zabalí. Eliška se jí motala pod nohama a ona jí v nestřeženém okamžiku nakopla. Miluška zaslechla jen mňouknutí a pak se kočka někam ztratila. Myslela si, že asi už odběhla k sousedce, když viděla, jaký je u nich frmol.

Než odjeli, požádala ještě  nevěstu, aby se podívala do  patra, zda tam někde není zalezlá kočka.

Pak odjeli a 2 týdny  se Miluška na chatu nedostala. Byly uzávěrky , pak chytla angínu….

Další týden jela na chatu sama, syn odjel na služební cestu a vnučka jela na nějaké závody.

Už při příjezdu k chatě měla divný pocit. Elišku nezahlédla, myslela si, že je někde u sousedky a co nevidět přiběhne a  předením se jí bude otírat o nohy..

m

Nepřišla, a tak Miluška odemkla, vzala velkou kabelu a nesla jí po schodech do patra, kde měla ložnici. Když otevřela dveře, strnula hrůzou,  na polštářku uprostřed postele ležela Eliška stočená do klubíčka.  Dveře i okenice byly poškrábány a  kočka byla mrtvá . Zůstala zapomenutá v patře a nemohla se dostat ven. Musela chuděra umřít hladem a žízní. Miluška tři dny proplakala a Elišku pochovala do smrček  nedaleko lavičky. Moc ráda pod ním sedávala.

Až pak jí došlo, že se před 2 týdny buď snacha špatně podívala, nebo se nepodívala vůbec nebo…. Tam to ubohé zvíře nechala schválně !

Zvláštní bylo, že se nevěsta ani jednou nezeptala, jak bylo na chatě. Další týden odvážela mladá  Alenku na školu v přírodě. Zpět jela sama a v plné rychlosti se srazila s náklaďákem. Zranění byla strašlivá, týdny se  žena potácela mezi životem a smrtí, měla zlámané ruce, pánev, rozsáhlá vnitřní zranění.

Když šla Miluška za ní na návštěvu do nemocnice, vzpomněla si na svou malou přítelkyni, která tak trpěla než zemřela. U postele zraněné snachy  jí vyšla z úst věta: Kočičko, prosím tě, odpusť jí, Alenka  potřebuje mámu !

Další týden bylo evidentní zlepšení jejího stavu , ale ještě víc jak půlrok se doléčovala.

Milušce se zdá, že  se alespoň trochu změnila k lepšímu, netyranizuje syna, více si hledí dcery. Dokonce  si s ní vážně promluvila, protože se rozhodla dále se nepřetvařovat  a  říct jí na rovinu, vše, co si myslí.

Na chatu teď přichází  kocour Čert . Ví, že Eliška už nikdy nepřijde, tak se o svou přízeň a lásku rozdělí…

h

lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Lalico, hned po ránu něco takového. Mám pocit, že jsem tam s Eliškou zavřená taky a dívám se na to, jak trpí. Myslím, že osud snachu potrestal právem. Já také věřím na boží mlýny. Simona

A vy, milé čtenářky, pište své příběhy spojené s přetvářkou všeho druhu. Těšíme se na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama