feeww.jpg

Závazky k přírodě, půdě, biodiverzitě i společnosti

Kosmetická firma Yves Rocher své produkty vyrábí ve francouzské Bretani, kde si své rostliny sama pěstuje, pečuje o ně a využívá jejich aktivní látky. Také je výrobcem i distributorem. Má tedy pod dohledem celý proces od semínka po konečný produkt, který si pak mohou zákazníci zakoupit v kamenných prodejnách či online. Rostlinné složky firmy, které jsou neustále pod drobnohledem odborníků, pocházejí z více než 400 přírodních zdrojů z celého světa.

V bretonském La Gacilly se rostliny pěstují i sklízí s ohledem na přírodu, lidi a ekosystémy, které nás obklopují. Samozřejmostí je dodržování zásad poctivého zemědělství s pozitivním vlivem na okolí. 

61ee5c8b23c09ffaafe.jpg

Nový přístup k zemědělství

Pozitivní zemědělství je způsob střídání různých druhů vysazených plodin, díky čemuž lze zachovávat biologickou rozmanitost, zlepšovat úrodnost půdy a starat se o přírodu jako celek.

Přístup Yves Rocher je založen na třech pilířích:

Ekologické pěstování: Každé z polí firmy je obhospodařováno ekologicky a nese ekologický certifikát Ecocert, samozřejmostí je pěstování bez pesticidů a GMO.

Poctivé zemědělství: Značka při pěstování respektuje okolní ekosystém. Tento zemědělský model umožňuje pěstovat a sklízet rostliny podle přirozených cyklů ročních období, díky čemuž je zajištěno jejich zdraví a odolnost. Kromě rostlinných složek Yves Rocher pečuje i o okolní přírodu – chrání mokřady, živé ploty i živočichy, pro které jsou pole plná heřmánku, chrpy, lichořeřišnice, máty peprné nebo měsíčku domovem. Například staví ptačí budky, přístřešky pro hmyz nebo vytváří útočiště pro netopýry. Díky tomu přispívá k udržení rovnováhy biodiverzity.

Odpovědné získávání zdrojů: Yves Rocher je jednou z mála kosmetických značek, která si pěstuje vlastní rostliny. Volí biotechnologické procesy, které omezují negativní vliv okolního prostředí na zranitelné rostliny. Spoléhá na síť partnerů, kteří zabezpečují etické získávání zdrojů a respektují principy Unie pro etický BIO obchod.

Více informací najdete ZDE

vddsw.jpg

Sdílením k pokroku

Yves Rocher se zaměřuje se na výzkum a vede dialog s mnoha aktéry z bretaňského regionu. Všechny získané znalosti pak sdílí se svým okolím, jedná ve prospěch přírody a snaží se ze všech sil zanechávat v kraji pozitivní stopu. 

Vysazování stromů

V rámci projektu Nadace Yves Rocher Plant for Life se značce podařilo vysadit už 100 milionů stromů. Zapojit se může každý. Když si zákazník založí věrnostní kartičku nebo zakoupí některý z označených produktů, Nadace za něj zasadí jeden strom. V oblasti Ralska například už díky Yves Rocher roste více než 117 tisíc nových stromů.

vddd.jpg

Ekokoncepce obalů

Značka se může pyšnit také ekologickými obaly. Neustále se snaží snižovat spotřebu surovin pocházejících z neobnovitelných zdrojů a upřednostňovat recyklovatelné materiály. Od října 2020 je 100 % lahví vyrobených v továrnách Yves Rocher ze 100% recyklovaného a recyklovatelného polyethylentereftalátu (PET). Všechny skleněné kelímky od krémů apod. jsou vyrobeny z recyklovatelného skla. Kartonové a papírové obaly jsou zase vyrobeny z recyklovatelných materiálů nebo z trvale udržitelných lesů.

FotoeeJet-1-.jpg

Antioxidační obnovující sérum Sebo Végétal, 539 Kč / Denní péče proti vráskám Riche Créme, 1090 Kč /
Elixír krásy Riche Créme, 1049 Kč / Chladivý gel na unavené nohy 149 Kč /
Vyživující balzám Sensitive Camomille, 499 Kč / Tuhý šampon pro lesklé vlasy, 199 Kč /
Toaletní voda L´eau, 1290 Kč / Regenerační květinový olej na vlasy, 249 Kč