Na začátku března jsme pro zájemce z řad našich čtenářů a čtenářek uspořádali setkání s nutriční specialistkou a s dermatoložkou. Dámy přítomným zodpověděly palčivé otázky ohledně ekzému. Tady jsou ty, které účastníky zajímaly nejvíce. 

AD-37.jpgFoto: Michal Protivanský

Otázky na nutriční specialistku:

Nutriční specialistka Kristýna Čmerdová na setkání promluvila o spojitosti ekzému s jídelníčkem. Podle ní je důležité, aby byly u lidí s ekzémem pomocí testů prověřeny možnosti různých potravinových alergií. Když se nějaká alergie prokáže, člověk by se měl následně alergenu vyhýbat. Nutriční specialistka je ovšem proti bezhlavému vyřazování různých potravin z jídelníčku v případě, že dotyčné osobě nepůsobí žádné potíže. Pro tělo to totiž znamená strest a i psychika může projevy ekzému také zhoršit. To, co podle ní ovšem nemá mít místo v jídelníčku žádného člověka, jsou vysoce průmyslově zpracované potraviny. Zejména pak jídla z fast foodů nebo potraviny s několika řádky složení mohou ekzém zhoršovat. Přítomní se ptali na tyto otázky:

Je bulgur vhodnou složkou jídelníčku?
Pokud nemáte prokázanou alergii na pšenici, tak není důvod ho vyřazovat.

Co může z hlediska stravy pomoci v prevenci ekzému u dětí?
U rizikových dětí, které mají rodiče s ekzémem, může mít pozitivní vliv výhradní kojení alespoň do 4. měsíce. Pomoci mohou také prebiotika a probiotika, a to jak u těhotných žen, v období kojení, tak u malých dětí.

Jaké potraviny mohou ekzém zhoršovat?
Je to individuální. U alergiků samozřejmě ty, na které je alergický. Často to bývá ovoce, ořechy, korýši apod. Jinak mohou ekzém zhoršit vysoce průmyslově zpracované potraviny s mnoha přídavnými látkami. Při odstranění přídavných látek ze stravy došlo ke klinickému zlepšení atopické dermatitidy. Mezi vysoce průmyslově zpracované potraviny patří například jídlo z fast foodů.

Mohou ekzém zhoršovat kořeněná jídla?
Někomu ano. Spíš než klasické koření jsou v tomhle ohledu horší sójové omáčky a přípravky s glutamáty a mnoha přídavnými látkami.

Pomůžou mi ekzém vyléčit zelené potraviny, jako je ječmen nebo chlorela?
Jde spíš o trend a byznys než zázrak na ekzém.

AD-43.jpgFoto: Michal Protivanský

Otázky na dermatoložku:

Dermatoložka Hana Šulcová zdůraznila zejména komplexitu celého problému s ekzémem. Zaměřit se na jeden faktor, jako je třeba jídelníček, podle ní nestačí. Je třeba brát v úvahu různé druhy alergií, péči o tělo, materiály, do kterých se ekzematik obléká, a mnoho dalších. Zdůraznila také, že diagnóza v podobě atopické dermatitidy se dá stanovit až od druhého roku života dítětě. Přítomní se ptali na tyto otázky:

Pomůže v léčbě ekzému pobyt u moře?
Zejména u dětí dochází ke zlepšení, ale málokomu moře pomůže mimo sezónu. Jestliže se k moři vydáme v době, kdy je v našich zeměpisných šířkách zima, je to pro tělo stres a ekzém se může i zhoršit.

Může přehnaná péče o pokožku škodit?
Mazání je důležité, ale všeho moc škodí a záleží i na typu mazadla a typu vyrážky. Když někdo použije velkou vrstvu vazelíny na mokvající vyrážku, tak ji uzavře a kůže nemůže dýchat. Maminky by to také neměly přehánět s mytím svých dětí. Časté mytí může narušovat přirozenou bariéru pokožky. Ekzém může zhoršit i příliš horká sprcha.

V jakém věku se dá u dítěte stanovit diagnóza atopická dermatitida?
Až od dvou let. Do té doby může být vyrážka reakcí na různé změny, například ročních období nebo stravy. Dítě totiž přichází z vodního prostředí, takže je pro něj svět plný změn.

Jaké oblečení by měly nosit lidé s ekzémem?
Je potřeba se vyhnout umělým materiálům. Vhodná je bavlna. Hodně se teď rozmáhají funkční oděvy, ty je třeba mít jen na nezbytně nutnou dobu, potom sundat a osprchovat se od potu.

Za možnost realizace těchto workshopů děkujeme společnosti Synexus, která se zabývá klinickým testováním nových léků, které mohou pacientům pomoci ještě před oficiálním uvedením do prodeje. Zapojení pacienti se mohou dostat i k látkám, ke kterým by se za normálních okolností nedostali kvůli jejich vysoké ceně.