Milá EvoH. 

Váš dnešní příspěvek "Umělé kytky ne" je sice hezký,  fotka vašeho výrobku je také skvělá a originální, určitě bych moc ráda něco podobného na hroby svých milých dala také.

Ale háček a velký problém je právě v tom, že čím více přemýšlím, co bych na hroby originálního a hezkého dala, tím častěji se mi stává, že vždy, a to pravidelně, se po několika dnech tyto kytky a mé výrobky ztrácí. Prostě už mi došla trpělivost a vyřešila jsem to právě těmi umělými květinami, které lidí nemají rádi a obvykle mi na hrobech zůstanou až do jara.

Z hrobů se ztrácí prostě vše, co se dá v klidu použít a zdobit u někoho druhého nebo doma. Letos byl právě pro ty druhé na hrobě mého otce moc úspěšný rok, cokoliv jsem tam dala, tak buď zmizelo úplně, nebo mi několikrát ručně vysázené květiny vydlabali a já jen koukala, jak mi vše odchází.

Je mi to vážně líto a hlavně mám obrovský vztek, že si lidé jdou pro květiny, svíčky a vše, co na hrobech je, k těm druhým. Sice hřbitov hlídá městská policie, je tam i kamera, přesto to je málo platné, ani stížnosti nepomáhají. Proto možná na hroby se dávají jen ty květiny, které druhé lidi tolik nelákají a snad zůstanou po celou zimu právě u těch, co jim je s láskou nosí.

Hezký dušičkový týden všem čtenářkám přeje

Violeta


Děkujeme za velmi zajímavou reakci.

Jaké jsou Vaše zkušenosti, milé ženy-in? Stalo už se Vám někdy, že někdo poničil hrob někoho z Vašich blízkých? Nebo z něj něco ukradl? A co to v lidech je, že tak jednají? Je to neúcta k mrtvým? Nebo špatná výchova? Jaký je Váš názor?

Napište nám na redakce@zena-in.cz!

Reklama