Nastává tak ideální čas se alespoň na chvíli zastavit, nabrat nové síly a svou pozornost pro změnu věnovat také sami sobě a ne ostatním. K tomuto účelu skvěle poslouží pobyt v lázních. Co byste ale řekli navíc možnosti prodloužit si léto a užít si v lázních i koupání pod širým nebem ve velmi příjemné, až 34 °C teplé vodě? Přesně takovou možnost nabízí maďarský Hévíz, který leží v severozápadním cípu Balatonu, jen pár hodin cesty autem od českých hranic.
5d8ca9def05bfobrazek.png
Hévíz je malé lázeňské město se zhruba 5 tisíci obyvateli, které je jedinečné především díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru, jehož teplota během podzimních měsíců neklesá pod 30 °C, takže si zde i v tomto období můžete připadat jako na letní dovolené. A když náhodou počasí nebude podle vašich představ, není problém užít si koupání uvnitř lázní ve vodě teplé 34–36 °C nebo navštívit hotelové bazény, které v mnoha případech využívají vodu z termálního jezera.

Nicméně i město jako takové a jeho okolí mají rovněž co nabídnout. Pokud v rámci svého pobytu chcete opravdu jen odpočívat a dopřát svému tělu zasloužený klid a péči, nabídka v této oblasti je velmi bohatá. Vedle léčebných procedur jako je např. Hévízská terapie, zátěžová lázeň či léčebná masáž nechybí v Hévízu ani wellness služby, jež jsou k dispozici ve wellness částech lázní nebo mnoha hotelích. Vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami si můžete užít i zkrášlující a peelingové procedury.
5d8ca9eec004eobrazek.png
Hévíz je neporovnatelný, žádné jiné město nenabízí turistům stejný zážitek. Hévíz je vybrán mezi hlavní evropské destinace, protože víme, že lidé, kteří jej navštíví, si odvezou stejné, nebo ještě silnější prožitky než víkendoví návštěvníci hlavních evropských měst,“ komentuje Maximilien Lejeune, ředitel European Best Destinations a dodává: „Město nabízí přesně to, co cestovatelé hledají: autenticitu a možnost prožít skutečné a jedinečné zážitky, ale rovněž najít hotely, restaurace a kavárny velmi dobré kvality a za přijatelné ceny.“

Chcete-li být v rámci svého pobytu více aktivní, ani to není problém. Hévíz a jeho okolí jsou ideální jak pro vyjížďky na kolech, tak pro pěší turistiku, můžete si zde zahrát golf, prohlídnout jeskyně, užít si jízdu na  Segway nebo se dokonce prolétnout horkovzdušným balonem. Jen 8 km od Hévízu se nachází maďarský, třetí největší a velmi krásný barokní palác Festetics s řadou výstav a pěti zříceninami v areálu. Zejména v podzimních měsících pak určitě stojí za to, zajít si na večeři do jedné z mnoha restaurací, ochutnat místní speciality v doprovodu lahodného vína, a to vše doplnit třeba i výhledem na krásné panorama jezera Balaton. 
5d8ca9fb433f7obrazek.png

Tak co říkáte, zkusíte změnu a dopřejete si i během podzimu koupel v horké vodě pod širým nebem?

Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz.

Inspirujte se na videu

Reklama