OdolPéče o zuby a ústní dutinu je součástí základních hygienických návyků každého z nás. Je vědecky prokázáno, že na tvorbu zubního kazu a dalších onemocnění dutiny ústní se podílí nečistoty, ulpívající na zubech, ze kterých vzniká plak a zubní kámen. Čisté zuby a péče o celkový stav ústní dutiny je důležitým krokem pro zdraví.

S péčí o čistotu zubů a mezizubních prostor nám pomáhají speciální přípravky – zubní pasty a ústní vody. Jednou ze značek, která v této péči úspěšnou tradici je značka Odol. Jaký je její příběh?

Slovo Odol je odvozené z řeckého odous - zub a latinského slova oleem - olej. Tato značka začínala s výrobou ústní vody, kterou poprvé přinesl na trh podnikatel Karl August Linger  v roce 1892 v Drážďanech. Byla to voda, která měla v sobě poprvé antiseptické účinky. Vynálezcem ústní vody Odol byl profesor Richard Seifert. Od roku 1985 je značka ústní voda Odol – čistící prostředek zubů a dutiny ústní, součástí německého rejstříku ochranných známek. Značka má velký úspěch - koncem 30tých let 20. století byl Odol vyráběn ve více než 20ti zemích světa.

Na tu dobu byly vynakládány nezvykle vysoké výdaje na reklamu. Díky tomu se rozšířilo povědomí o značce a jejích výrobcích mezi masy lidí.  Firma získala prestižní umělce včetně německého secesního malíře Franze von Stuck a italského skladatele Giacoma Pucciniho, který složil Ódu na Odol.

V roce 1945 byl závod na výrobu Odolu v Drážďanech kompletně zničen. Od roku 1949 se Odol vyráběl v Düsseldorfu ale také ve východním Německu v tradičně malých lahvičkách se zakřiveným koncem.  Dnes se ústní voda Odol vyrábí výhradně v Herrenbergeru.

Pod záštitou společnosti GlaxoSmithKline  se Odol stal nejrozšířenější značkou ústní vody  v Německu. Dnes má v Německu Odol  asi 70 procent na trhu. Pod zastřešující značkou Odol, která byla známá zejména jako ústní voda, najdeme dnes také  různé zubní pasty, žvýkačky, tablety a ústní spreje.

Odol3dent – péče o zuby pro celou rodinu

Sortiment zubních past a dalších produktů je dnes cílen na péči o zuby pro celou rodinu. Značka drží pevný krok s dobou a neustále přináší inovace v péči o zuby a ústní dutinu.

Poslední novinkami, které vám chceme doporučit je řada přípravků Odol3dent

Nová zubní pasta Odol3dent Maximum je výjimečná tím, že chrání celý zub – tedy nejen korunku, ale také části skrývající se pod dásní, tím že zároveň dokáže kontrolovat množství zubního plaku u dásní a udržuje je přilehlé těsně k zubům. Obsahuje fluorid posilující zubní sklovinu, zamezuje vzniku kazů. Komplex aktivních složek navíc posiluje přirozenou bariéru chránící kořen zubu, který je mnohem měkčí a zranitelnější než vrchní část chrupu.

Klinické testy prokázaly, že zubní pasta Odol3dent Maximum dokáže snížit míru plaku až o 24 % v porovnání s pastou Odol3dent Original, a to během pouhých dvanácti týdnů užívání. Chcete-li pro svůj chrup udělat maximum, zvolte k péči o něj takovou zubní pastu, která vám s tím pomůže. Tato zubní pasta je vhodná i pro děti (od doby, kdy mají stále zuby).

Odol3dent pro váš úsměv a čisté zuby – jaké přípravky v této řadě najdete?

OdolOdol3dent je značka, která pečuje o ústní dutinu a zuby celé rodiny. V jejím portfoliu najdete vše, co pro svou hygienu úst potřebujete:        

Odol3dent je samostatná produktová řada past určená pro náročnější spotřebitele hledající účinnou prevenci proti problémům, které zubní lékaři ošetřují nejčastěji.

Zubní kartáčky Odol3dent představují vysoce kvalitní výrobky s celou řadou benefitů pro dokonalé vyčištění chrupu.

Ústní voda představuje nezbytný doplněk péče o zuby a dutinu ústní.

Jemný kartáček, ústní voda i zubní pasta Odol3dent pro děti.

V následující sekci si můžete přečíst o základních pravidlech, jak pečovat o zuby u dospělých i dětí.

Více informací najdete na http://www.odol3dent.cz/maximum 

Reklama