Zdravím Vás, milé ženy-in,

mým vzorem byla jednoznačně moje dlouholetá kamarádka Wiky už od dětství. Tak to platilo i naopak, že já byla zase jejím vzorem. Je mi 60 let a naše kamarádství nám vydrželo i přes ta dlouhá léta. Kamarádství nás dvou přetrvává i přes to, že Wiky je od 68. roku v Austrálii, kde si našla rodinu, a do České republiky přijede dvakrát do roka. Dnes obě dvě s radostí vzpomínáme na naše dobrodružství a vzpomínky nás na duši jen hřejí.

Jedna taková vzpomínka se týká právě toho ideálu ženské krásy... Jsem přírodní bruneta - v 17 letech jsem své dlouhé tmavě hnědé kadeře obarvila na zrzavo. V té době to bylo něco, jelikož mně barvy na vlasy dovážel táta z Německa. Na zrzavo jsem byla obarvená několik let a se mnou i má kamarádka Wikyna. Jednoho dne mě ale Wiky navštívila a její vlasy byly obarveny na blond. No to by bylo, abych neměla na hlavě to samé, co má ona. A jelikož jsem chtěla mít blonďatou hřívu hned v ten okamžik, zašla jsem si do obchodu koupit hypermangan. Ještě ten den jsem začala se složitým domácím barvením a pilováním chtěného odstínu blonďaté. Připravila jsem hypermanganovou směs - no to víte, že jsem hypermanganu dala více, abych byla „opravdová blondýna". Kaše jsem udělala víc, aby mi na hlavě náhodou někde nechybělo. Po dlouhém a vyčerpávajícím barvení jsem si vlasy umyla, a když jsem se koukla do zrcadla, nestačila jsem se divit, co to mám na hlavě!!!

Fialovozelená zář mi trčela na hlavě - nevím, jak se mi povedlo docílit tohoto odstínu. Místy sice byly vidět nějaké odstíny podobné blond, ale celkově to bylo odstrašující. Zavolala jsem Wiky, aby rychle koupila nějakou jinou barvu, že s tím, co mám na hlavě, nemůžu vyjít ani před dveře svého bytu. Když Wiky dorazila se zrzavou barvou na vlasy (že jako vše dáme zase do předchozí barvy) myslela jsem, že se nejspíš strhá smíchy. Měla jsem v ten okamžik opravdový vztek, když jsem viděla, že má tu nádhernou blonďatou hřívu a já mám fialovozelené vlasy. No připadala jsem si jako nějaký pankáč". Hned jsem zahájila obarvení na zrzavo. Toto už se naštěstí povedlo...

S odstupem času na to vzpomínáme a smějeme se tomu, jak jsme si chtěly být navzájem tak blízko, že jsme byly schopny podstoupit i úpravy zevnějšku. Mým vzorem stále ale zůstává moje kamarádka, jelikož mi pomohla i v těch nejtěžších chvílích, stejně tak je to i u Wiky. Jsem ráda, že jsem našla takovou spřízněnou duši, se kterou jsem toho hodně zažila...


Všechny zdraví Alča... (bofc)


Děkujeme za krásný vzpomínkový příspěvek...

Tedy, jestli ono to nebylo tím hypermanganem - ten barví na fialovo :D - nebo na temně hnědo :).

Měla jste nějaký vzor, kterému jste se chtěla podobat? Věděli o něm Vaši rodiče a přátelé? A co na to říkali? Víte, jaké jsou vzory Vašich dětí - pokud je už máte? Chtěla byste Vy být pro někoho vzorem?

Pošlete nám své vzpomínky a názory na redakce@zena-in.cz!

Reklama