Ahoj Merylko, tak já jsem kvůli těmto individuím málem přišla o sestřenku. Ale po pořadě.

Asi spousta z vás viděla nedávno vysílaný pořad Na vlastní oči, kde vystupovala rodina se sedmi dětmi, která žije ve TŘECH maringotkách. A v tomto pořadu to bylo prezentováno, jak ta rodina je vlastně úžasná a jak je super, že bydlí takhle mimo civilizaci. Ale protože ta sedmi (skoro osminásobná) maminka je sestra mé matky, tak se mě to velmi dotýká a vím, že to zas tak báječné není.

Ale abych se vrátila k tématu. Tak Simona (to je ta matka té obří rodiny) je velice snadno ovlivnitelný člověk, prakticky bez vlastního názoru. Ta situace, ve které žijí, nebyl její nápad, ale jejího muže, a tak se s tím tak sžila, že je to vlastně ukrutně fajn nápad a tak tímto způsobem žije. Ale jde tu o to, že jak je taková ovlivnitelná, tak podle toho jaká kamarádka k ní přijela na návštěvu, tak takovou  vyznávala víru. Takže už byla buddhistka, muslimka a jednou mimo jiné i jehovistka.

Jenže jak je osud zlý, tak právě v době, kdy vyznávala tuto víru, jí onemocněla Dorotka (to byla ta slečna nejstarší, taková ta smutná) a nutně potřebovala transfuzi, jinak by umřela, a její drahá matka řekla, že ji dostat nemůže, protože ji jehovisti neuznávají a tudíž ona nedá k tomuto souhlas (no totální kráva). Tenkrát se do toho zapojila její matka a babička Dorotky a vzala to na sebe a souhlas vydala a to Dorce zachránilo život. No a půl roku na to už její maminka byla za ukrutně věřící katoličku či co.

Víte, já bych něco takového asi pochopila (i když asi jako matka nikdy) u člověka ortodoxně celý život věřícího v tu jednu nějakou jakokoliv víru, ale nechat umírat vlastní dítě kvůli ročnímu vyznání, tak to je pro mě naprosto nepochopitelné.

Takže když ty kreténi přijdou k nám, ukážu jim své dvě děti a říkám že nikdy nemůžu vědět, co se může stát a že kvůli jejich víře, která zatracuje ty transfuze, nebudu riskovat život svých dětí, no a oni pochopí, že nemají šanci, otočí se a odkráčí. Stalo se to dvakrát a od té doby už nepřišli.Tak snad mám od nich již doživotní klid.

Omlouvám se za zmatečné psaní a doufám, že to dává aspoň trochu smysl, ale když si na to vzpomenu, tak jsem nasr***, že nedokážu pořádně myslet :-)

Kristule

Milá Kristule, ten pořad jsem sice neviděla, ale z toho, co popisuješ, mi jde mráz po zádech. Jsem taky máma a něco takového prostě nepochopím. A přiznávám otevřeně - je mi líto všech těch dětí, které musí žít takovýmto způsobem. Díky za Tvůj příspěvek.

 


Reklama